КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Методика тестування на поліграфі

Під час дослідження на детекторі брехні тестовані повинні бути зосереджені, тому що будь-який відволікаючий фактор може викликати реакцію, яка здатна вплинути на результат. Бажано, щоб тестування на поліграфі проходило в приміщенні зі звукоізоляцією, експериментатор і детектор брехні повинні бути розташовані за випробуваним. Випробовуваним не дозволяється рухатися, а на запитання можна відповідати тільки «так» чи «ні», оскільки мова та рухи здатні призвести до небажаних реакцій.

Види питань:

нейтральні. Вони відносяться до загальних і не повинні викликати збудження. Ці питання грають роль наповнювачів. При обробці результатів дослідження фізіологічні реакцію ними ігноруються. Наповнювачі можуть застосовуватися для того, щоб перевірити, наскільки уважний до запитань, що перевіряється.

Значні. Це питання, що стосуються безпосередньо злочину. Очікується, що вони викличуть сильніше збудження у винних тестованих (оскільки вони брешуть), ніж у невинних (адже вони кажуть правду).

Контрольні. Мають відношення до вчинків, пов’язаних із злочином, що розслідується, але безпосередньо на нього не вказують. Вони мають узагальнений характер, навмисно розмиті і охоплюють значний період. Мета даних питань – ввести тестованого в замішання та викликати збудження.

Етапи тесту:

Перший етап. Екзаменатор визначає та обговорює з тим, що перевіряються ті питання, які будуть задаватися при тестуванні на поліграфі. Попереднє обговорення з досліджуваним потрібне з двох причин. Перша – фахівець має переконатися, що перевіряється розуміє питання, щоб під час дослідження не відбувалося жодних обговорень. Друга – експериментатор отримує запевнення, що тестований відповідатиме на запитання лише «так» чи «ні».

Другий етап (стимулюючий тест). Основна мета – переконати перевіряється точності техніки і в тому, що детектор здатний визначити будь-яку брехню. Впевненість у 100% точності результатів тесту збільшить страх викриття у винного підозрюваного та додасть упевненості невинним. Якщо тестовані не вірять у точність поліграфа, може бути зворотна реакція.

Третій етап (основний тест). Щоб виключити випадкові розбіжності у реакціях перевіряється між значимими і контрольними питаннями, однакова черговість задається щонайменше три рази. Чим більше запитань ставить спеціаліст, тим менший вплив випадкових реакцій на кінцевий результат.

Четвертий етап. Його суть полягає в інтерпретації діаграми. Є два методи розшифровки даних, отриманих за допомогою поліграфа: підхід числового виразу та загальний. У першому випадку фахівець робить висновок про фізіологічні реакції перевіряється на тест. Потім ця інформація комбінується з іншими матеріалами, що мають відношення до справи (доказами, кримінальним минулим випробуваного), та з оцінкою поведінки випробуваного під час тестування. За допомогою методу числового виразу робляться порівняння між реакціями тестованого на значні та контрольні питання.