КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Незалежна оцінка вартості частки квартири

 • Коли потрібна оцінка частки квартири
 • Методи оцінки частки житла
 • Які фактори впливають на оцінну вартість житла
 • Який документ отримує замовник

Власники житла іноді стикаються з необхідністю проведення оцінки частки у квартирі у грошовому еквіваленті. Процедура експертизи проводиться з урахуванням кількості кімнат, які оцінювач у розрахунках використовує як умовні одиниці, і навіть наявності площ загального користування. Після закінчення перевірки видається стандартний звіт із зазначенням оцінної вартості частки у квартирі.

За проведення таких експертиз раніше відповідали державні бюро інвентаризації (БТІ), відвідування яких тривало багато часу. В даний час оцінити частку житла можна, звернувшись до приватної компанії, що має ліцензію на проведення незалежної експертної оцінки.

Коли потрібна оцінка частки квартири

Проведення оцінки вартості частки у квартирі буде обов’язковим у таких ситуаціях:

 • приватизація однієї чи кількох кімнат у комунальній квартирі, гуртожитку вітальні типу;
 • поділ житла між подружжям під час розлучення або співвласниками під час судових спорів;
 • оформлення прав на опіку;
 • страхування житла одним із власників;
 • передача частини квартири у заставу під кредит;
 • продаж/викуп частини нерухомості у приватному будинку чи квартирі.

Також експертна оцінка частини житла може знадобитися у суді для вирішення спорів між співвласниками, конфіскації майна боржника, оскарження податку на нерухомість та ін.

Методи оцінки частки житла

Вартість частки житла не можна вважати шляхом простого поділу загальної площі на кількість мешканців. Експертні розрахунки здійснюються з урахуванням численних факторів, що впливають на остаточну вартість житла. Оцінка частки у квартирі для викупу або інших цілей у типових будинках проводиться за формулою:

С=(Скв хД)-Кнлк

де С – підсумкова ціна частки житла, Скв – ринкова вартість квартири на час проведення оцінки, Д – пайова частина замовника (1/2, ¼ та ін.). КНЛК – це коефіцієнт неліквідності, який залежить від факторів, що знижують вартість житла (вік будинку, якість ремонту, наявність судових рішень тощо).

Спосіб оцінки елітної нерухомості провадиться в індивідуальному порядку.

Які фактори впливають на оцінну вартість житла

На ціну частки квартири в кожному окремому випадку впливає ціла низка факторів, здатних змінити попередні результати та прогнози. Їх може врахувати лише професійний оцінювач:

 • Юридично оформлене право користування частиною квартири, рішення суду чи нотаріальний договір, укладений власниками житла.
 • Згода всіх співвласників на заплановані заходи з нерухомістю (роз’їзд, вселення та ін.).
 • Площа квартири та кількість кімнат – бути співвласником «двушки» бути вигіднішою, ніж половина однокімнатної квартири.
 • Кількість співвласників – що їх більше, то менша ціна частки квартири.
 • Розмір частки – продати 2/3 квартири легше, ніж 1/3.

Також в результаті експертизи враховується загальна вартість квартири та місце розташування будинку у місті. Наприклад, частина житла покращеного планування в новобудові коштуватиме менше, ніж стандартна, але стара квартира на периферії.

Який документ отримує замовник

Експертиза оцінної вартості частини житла проводиться на основі техпаспорту, який має бути в наявності у замовника. Після проведення експертних розрахунків на основі технічного паспорта складається стандартний звіт. У ньому на підставі розрахунків спеціаліст вказує вартість частини квартири, виходячи з її стану та відповідно до умов ринку нерухомості на момент проведення оцінки.

У документі повідомляються дані про замовника та виконавця. Оцінювач повідомляє, які методики він застосував до розрахунку в результаті проведення експертизи, а також фактори, що вплинули на оцінну вартість частки житла.