КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка дебіторської заборгованості

 • Як прораховується вартість дебіторської заборгованості
 • Які види дебіторської заборгованості бувають
 • Послуги оцінки дебіторської заборгованості у Москві
 • Під дебіторською розуміють заборгованість покупців, замовників та інших фізичних чи юридичних осіб перед компанією-кредитором, яку вона планує одержати за певний період. Вона виникає в тих випадках, коли під час укладання договору на передачу прав власності товаром/послугою не відбувається проведення оплати, а вона переноситься на обумовлений обома сторонами час.

  Юридичною підставою для появи дебіторської заборгованості виступають укладені договори, накладні акти, платіжні, судові та будь-які інші документи, що підтверджують факт її існування. Якщо її доведено, то метою оцінки є аналіз платоспроможності дебітора, і навіть дисконтної ставки, що дозволяє правильно оцінити ризики при простроченнях.

  Якщо вам необхідно виконати аналіз та оцінку дебіторської заборгованості для підприємства у Москві, рекомендуємо звернутися до професіоналів Росконсалтгруп. Ми спеціалізуємося на проведенні оціночних заходів з нерухомістю та надаємо широкий спектр послуг у цій галузі.

  Як прораховується вартість дебіторської заборгованості

  При оцінюванні дебіторську заборгованість слід враховувати специфіку цього активу, оскільки вона немає функції товару і реалізується у вигляді відступлення прав вимоги погашення боргу. Її номінальна вартість часто є максимальною межею, а ринкова ціна здебільшого суттєво нижча. Це найчастіше пояснюється так:

  • Збільшення терміну погашення дебіторську заборгованість тягне у себе зменшення доходу від коштів, які припадають на дебіторів. Так відбувається оскільки вкладені гроші мають працювати, тобто. приносити прибуток своєму господареві;
  • інфляція, яка знецінює гроші за проміжок часу, який відведено погашення заборгованості.

  Оцінка вартості дебіторської заборгованості має проводитись з урахуванням її величини, яка залежить від строків утворення, погашення та наявності штрафних санкцій. Крім того, паралельно із цим слід проаналізувати юридичні права. Факт їх наявності має бути обов'язково підтверджено документом: відповідним договором чи актом.

  Які види дебіторської заборгованості бувають

  Методика, що використовується з метою оцінки дебіторську заборгованість підприємства, залежить від її категорії. Для зручності ранжування їх видів фахівці застосовують кілька критеріїв:

  • причина утворення заборгованості (бувають виправдані та невиправдані, пов'язані з помилками під час укладання договорів);
  • терміни освіти (короткострокова – не більше одного року або довгострокова – більше одного року після обумовленої дати);
  • прострочена чи не прострочена (відповідно до ст. 196 ЦК Російської Федерації, після закінчення 3 років заборгованість має бути списана на збитки);
  • наскільки можна погашення простроченої заборгованості.

  При оцінюванні, фахівці найчастіше використовують прибутковий метод, а вартість послуг розраховується індивідуально, залежно від типу та розміру заборгованості.

  Послуги оцінки дебіторської заборгованості у Москві

  Провести в стислі терміни оцінку дебіторської заборгованості в столиці можна звернувшись до компанії Росконсалтгруп. Результати нашої роботи завжди закінчуються докладним звітом, в якому прописано ринкову вартість прав вимог на дату проведення оцінки.

  Цей документ клієнт може використовувати в судовій інстанції або в будь-яких інших офіційних органах як підтвердження вартості дебіторської заборгованості. Дізнатися більше про наші послуги чи отримати безкоштовну консультацію можна за телефонами контактного центру або залишивши заявку на сайті.