КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка економічного збитку

Ocenka_ekonom_uscherb

Економічні збитки значним чином впливає на розмір національного доходу. В умовах сучасного світу темпи забруднення навколишнього середовища зростають з кожним днем, а збитки які несе держава за рахунок цього обов’язково піддаються ретельній оцінці та аналізу. Економічні збитки являє собою недоотриманий дохід. А це означає, що частина доходу, яка була призначена для споживання і накопичення, витрачається на ліквідацію негативних наслідків від забруднення навколишнього середовища.

Сума економічного збитку формується з наступних компонентів:

  • Витрати на запобігання негативних наслідків від забруднення навколишнього середовища;
  • Витрати на ліквідацію наслідків;
  • Втрати від пошкоджень на об’єкті та інші негативні зміни.

Оцінка економічного збитку полягає в грамотному розрахунку співвідношення потенційного, можливого і предотвращенного нанесення збитків. У нинішній час, використовується три основні методи оцінки економічного збитку:

  • прямий;
  • аналітичний;
  • Емпіричний.

Прямий рахунок має на увазі співвідношення витрат на лікування суспільства, підтримку ефективності врожаю, розведення і продуктивності всього поголів’я худоби в районі з підвищеним забрудненням і в чистому (контрольному) районі. В основі аналітичного методу лежить виведення певних залежностей між загальним рівнем забруднення навколишнього середовища і показниками окремих реципієнтів забруднення. До емпіричного методу відноситься використання конкретних галузевих і господарських методик.

Основним фактором оцінки економічного збитку є, безумовно, час. Адже саме від кількості минулого часу залежить те, наскільки можна буде мінімізувати фінансові та виробничі втрати.

Чим раніше будуть витрачені кошти на запобігання та ліквідацію наслідків від забруднення – тим більшої кількості шкоди можна буде уникнути. Це, свого роду динаміка окупності вкладень капіталу.

Крім фактора часу так само враховують такі:

  • Фактор Впливу. Безпосередньо залежить від ступеня забруднення, кількості і токсичності шкідливих речовин. У случає якщо мова йде про забруднення вод або про підвищений рівень шуму, факторами впливу будуть вважатися зміна температури води і частота звуку відповідно.
  • Фактор сприйняття. Обумовлений кількістю об’єктів і реципієнтів забруднення: населення, комунальне господарство, транспорт, зв’язок і т.д.
  • Фактори стану. Економічні показники, що відображають сумарний збиток. Для прикладу можна розглядати кількість Невироблені продукції на підприємстві через одного хворого.

З огляду на все вищеописане, зрозуміло ясно, що мінімізація збитків від забруднення навколишнього середовища повинна бути пріоритетним питанням для всіх підприємств і держави в цілому. Однак, в умовах нинішніх реалій, доводиться задовольнятися тим, що є хоча б можливість виробляти якісну і своєчасну оцінку економічного збитку, що дозволяє економити значні бюджетні кошти щороку.