КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Опис принципу роботи поліграфа чи детектора брехні.

Яким є принцип роботи поліграфа (детектора брехні)?

Щоб зрозуміти, як працює такий пристрій як поліграф, або як його називають детектор брехні, необхідно хоча б у загальних рисах уявляти, що таке нервова система людини і яке її будова.

І так, вся нервова система поділяється на центральну та периферійну нервові системи. До центральної нервової системи відносяться головний та спинний мозок. Периферійна нервова система поділяється на соматичну (підконтрольну людині) та вегетативну (непідконтрольну волі людини) нервові системи. Вегетативна, у свою чергу на симпатичну та парасимпатичну.
Для фахівця-поліграфолога, та й будь-якої особи, яку цікавлять послуги поліграфа та перевірка на поліграфі, важливо розуміти, що в організмі людини відбуваються реакції, дії та зміни, які, як правило, непідконтрольні людській свідомості та вольовому зусиллю.

Також важливо, що вегетативна нервова система виконує свої функції через дві відносно самостійні системи: симпатичну – під впливом якої відбувається активізація та стимуляція різних реакцій у надзвичайних ситуаціях (частішають та посилюються скорочення серця, підвищується тиск крові в артеріях, розщеплюється глікоген у печінці та м’язах, збільшується вміст глюкози у крові тощо); і парасимпатичну – під впливом якої відбувається гальмування багатьох функцій організму (сповільнюються та послаблюються скорочення серця, знижується кров’яний тиск, знижується вміст глюкози у крові тощо).

Для людей, які цікавляться поліграфними перевірками, крім розуміння вищезгаданих основних принципів та особливостей роботи нервової системи та її різних відділів, не менш важливим є те, що будь-який емоційний стан супроводжується численними фізіологічними змінами в організмі. Це є фундаментом для розуміння нерозривного зв’язку біологічних та психологічних явищ, зокрема, життєдіяльності організму людини та її емоцій.

Встановлено, що брехня є для людського організму сильним стресом, який зовні може бути непомітним. Однак є показники, реєстрація змін яких дозволяє з високим ступенем ймовірності затверджувати чи відчуває людина стрес чи ні.

До таких реакцій можна віднести:

– Гожногаванічну реакцію (КГР) – зміна рівня опору шкіри;

– Зміна обсягу судин, швидкості кровотоку, частоти пульсу, артеріального тиску – які вимірюються із застосуванням фотоплетизмограми та датчика артеріального тиску.

– Частоти та амплітуди дихання

– Поява тремору (тремтіння)

Як працює поліграф?

Вимірювати і реєструвати дані параметри покликаний багатоцільовий прилад медико-біологічного класу, що називається поліграф (від латинських слів poli – «багато» і graphio – «пишу»), який за допомогою отримання інформації через спеціальні датчики, що встановлюються на тілі обстежуваного, отримує інформацію про те, що протікають організм людини фізіологічні процеси.

Поліграф дозволяє як зображення, названого поліграма, відтворювати синхронне відображення цілого ряду фізіологічних реакцій організму людини, що виникають при пред’явленні певних стимулів – емоціогенних чинників.

І спираючись на подібні поліграми, фахівець-поліграфолог може з високим ступенем ймовірності відповідати на поставлені замовником питання.

Проте слід звернути увагу, що поліграф/детектор брехні – це лише інструмент, який марний у руках дилетанта. Адже якщо у Вас є стоматологічне крісло і необхідне обладнання, Ви не є лікарем-стоматологом, поки не отримали відповідних знань і умінь.

Так і з поліграфом, грамотно та ефективно використовувати даний прилад може лише фахівець, який має належний рівень підготовки, та вміє застосовувати знання у галузі детекції брехні.