КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Обов’язкове страхування за програмою ОСЦПВ сьогодні є досить ефективним механізмом відшкодування збитків при ДТП. Однак останнім часом справжнім бичем автолюбителів стали підроблені поліси ОСАЦВ , які досить активно розповсюджуються шахраями.

Якими бувають підроблені поліси

Підроблені страхові поліси ОСАЦВ можна розділити на кілька груп, що найчастіше зустрічаються. Першу їх представляють безпосередньо підробки. Це контрафактні бланки, які виготовляються шахраями з більш менш точним відповідністю справжнім бланкам полісів, реалізованим страховими компаніями.

До розряду «лівих» полісів можна віднести і справжні бланки страхових компаній, які потрапили до рук шахраїв. Зазвичай це втрачені чи вкрадені бланки. Також до цієї групи можна віднести страхові поліси, які були повернуті страховику посередниками після завершення співробітництва. Також шахраями можуть поширюватись і поліси страхових компаній, ліцензії яких були відкликані.

Незалежно від приналежності до тієї чи іншої з цих груп належать підроблені страхові поліси ОСАЦВ, важливо розуміти, що вони у жодному разі жодного страхового захисту не забезпечують. У разі ДТП власнику такого полісу не доводиться розраховувати на відшкодування. Більше того, за придбання явно підробленого ОСАЦВ передбачається кримінальна відповідальність.

Як захиститися від підробки

Не купити підроблений страховий поліс ОСАЦВ допоможе дотримання деяких рекомендацій, які наведені нижче:

  • ретельно огляньте бланк – підроблені ОСАЦВ зазвичай гладкі, тоді як справжній поліс має рельєфну поверхню;
  • якщо поліс купується у агента або посередника переконайтеся в наявності у нього чинної довіреності від імені страхової компанії;
  • за десятизначним номером поліса переконайтеся в тому, що він належить конкретній страховій компанії (зробити це можна через інтернет, скориставшись відкритою базою Союзу страховиків);
  • при купівлі поліса на сайті страховика важливо переконатися, що сайт дійсно належить страховику;
  • продаж підроблених полісів ОСАЦВ зазвичай здійснюється за ціною, нижчою за офіційно встановлену – не намагайтеся економити.

Якщо ви все-таки придбали підроблений ОСАЦВ, то продовжувати їздити з цим полісом не слід. Відразу після виявлення підробки необхідно звернутися з відповідною заявою до правоохоронних органів та придбати дійсний страховий поліс.

Стережіться підроблених страхових полісів ОСАЦВ – вони не забезпечують захисту!