КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Поворот праворуч на червоне світло

Як і будь-який нормативний акт, правила дорожнього руху містять достатню кількість неоднозначних пунктів. Одним із спірних моментів є поворот праворуч на червоне світло світлофора, яке сьогодні заборонено правилами.

Сутність питання

Сувору заборону проїзду на червоний сигнал світлофора можна назвати однією з основних аксіом ПДР. Причому в редакції, що діє, правила не роблять відмінностей у тому, який маневр планує виконувати водій на перехресті. Зокрема, на червоне світло заборонено і поворот праворуч.

В результаті водій змушений чекати на зелене світло, і тільки на зелений він має можливість повертати направо. Водій повинен пропустити всіх пішоходів. Найчастіше це значно уповільнює рух, особливо на пожвавлених перехрестях, що тільки посилює проблему пробок у мегаполісах.

У зв’язку з цим голоси про доцільність скасування цієї заборони лунають досить часто, тим більше, що подібне рішення впроваджено в багатьох країнах Європи та США. На думку прихильників, дозвіл повороту направо на червоний сигнал дає можливість значно покращити пропускну спроможність перехресть та суттєво розвантажити вулиці. Крім того, подібне рішення дозволяє скорочувати витрати пального.

У той самий час нововведення має своїх противників. Вони наводять такі аргументи:

  • подібне рішення не можна впровадити на всіх без винятку перехрестях, оснащених світлофорами;
  • може зрости кількість ДТП на світлофорах за участю пішоходів, яких водій часто не може побачити завчасно;
  • Повертаючи направо на світлофорі, водій може здійснити зіткнення з автомобілем, що проходить на швидкості на зелене світло.