КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Сусіди затопили квартиру? Що робити і куди звертатися?

Ваші сусіди зверху затопили квартиру і не хочуть платити? Ми знаємо що робити!

Квартиру затопили сусіди зверху … Банальна і неприємна ситуація, яка періодично трапляється в багатоквартирних будинках. Перше, що спадає на думку – це звернутися до винуватців події і зажадати відшкодування матеріального збитку. Як це зробити? Наше законодавство передбачає певний порядок дій, який потрібно зробити у разі затоплення квартири сусідами, щоб домогтися своїх вимог і відшкодувати збитки.  

Порядок дій при затопленні квартири сусідами. Покрокова інструкція

  • Спочатку необхідно відключити електрику, щоб уникнути короткого замикання;  
  • З’ясувати причину, чому Ваша квартира постраждала. Їх може бути кілька: сусіди забули закрити кран, старі труби дали протікання, протікає дах;  
 • Встановивши причину затоплення, треба вжити заходів для її усунення. Якщо вас затопили сусіди, нанесіть їм візит і заявіть про те, що трапилося. В інших випадках потрібно вирушати ЖЕУ і звертатися до фахівців.  

Ваші подальші дії при затопленні квартири сусідами

Не поспішайте самі вживати ніяких дій по усуненню наслідків затоплення квартири сусідами: купувати шпалери, фарбу. Візьміть фотоапарат і зафіксуйте всі пошкодження.  

Фотографії будуть ще одним свідченням нанесеного Вам збитку, якщо сусіди будуть наполягати, що Ваша квартира не сильно постраждала від води і ремонт не коштує великих грошей. Вони будуть гарною підмогою при зверненні до судових органів, якщо не вийде домовитися «мирним шляхом» з винуватцями затоплення.  

Складання акту про затоплення квартири сусідами

Далі Вам слід викликати фахівців з ЖЕУ і скласти акт, який свідчить про затоплення квартири сусідами. Не погоджуйтеся, якщо вони просто оглянуть місце події і назвуть причину того, що сталося. Необхідно документально зафіксувати всі пошкодження.  

Акт про затоплення квартири сусідами – це офіційний документ, який буде потрібно, якщо доведеться розбирати справу в судовому порядку. У ньому треба вказати Ваші особисті дані, адреса проживання, дату складання акта і причини, що викликали пошкодження і їх характер. Крім того, повинні бути вказані ПІБ офіційної особи, яка готувала документ.  

Потім фахівцями складається звіт, на підставі огляду місця події, в якому дається оцінка завданих збитків при затопленні квартири. Це офіційний документ, з яким можна звертатися до винуватців затоплення, а в разі відмови відшкодування шкоди відправитися в суд.  

Основне призначення звіту – оцінка пошкоджень в грошовому еквіваленті. Після отримання результатів експертизи на руки, можна йти до винуватців затоплення і вимагати грошової компенсації за отримані ушкодження і їх усунення. У разі невиконання вимог, наступна інстанція – це суд.  

Підведемо підсумки

Після отримання всіх доказів і документів можна спокійно починати ремонт.  

Відразу ж вирішуємо питання про відшкодування шкоди від сусідів. Для підтвердження повноваження своїх вимог буде досить акту від ЖЕУ і незалежної експертизи заподіяної шкоди, яка підтверджує вартість пошкоджень.  

Закон не встановлює обов’язкової вимоги про переговори з сусідами для врегулювання спору, якщо Ви розумієте, що світом питання не вирішиться, чи не тратте даремно свого часу – звертайтеся до суду.  

Для цього потрібен встановлений законодавством пакет документів:  

  • Позовна заява про стягнення шкоди після затоплення;  
  • Копії документа, що підтверджують право на власність, або договору про найм;  
  • Акт, складений співробітниками ЖЕУ, що підтверджує затоку квартири ;  
  • Експертиза, яка містить результати проведеної експертизи;  
 • Квитанція сплати державного мита.  

Стягнення збитків при затопленні квартири сусідами

Якщо Ваша квартира застрахована, то всі питання доведеться вирішувати зі страховою компанією. У разі, коли Ваші сусіди затопили квартиру , слід запросити експертів і представників страхової компанії для того, щоб підтвердити і оцінити завдані збитки. У разі відмови страхової компанії відшкодувати збиток з тих чи інших причин необхідно звертатися до суду.  

Стягнення збитків завданих в результаті затоплення квартири сусідами складний і тривалий процес, часом віднімає багато часу і сил. Позбутися від цих клопотів, дозволить звернення до фахівців, які візьмуть на себе всі клопоти по справі: проведуть експертизу, підготують документи, проведуть справа в суді, допоможуть отримати присуджені гроші. Фахівці нашої компанії мають багаторічний досвід ведення таких справ. Ми готові взяти всі клопоти по Вашій справі на себе. Якщо у Вас залишилися питання, Ви можете задати їх нашим фахівцям.

Сусіди затопили квартиру? Не знаєте, що робити і куди звертатися?

Наші юристи та експерти допоможуть Вам відшкодувати заподіяну шкоду при затопленні квартири.