КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Залив квартири з вини підрядника

Отже, залив квартири стався. З’ясувалося, що сусіди – ні при чому. Джерелом аварії став дефектний зганяння на горищі, іржава труба або недбалі дії бригади ремонтників. Потерпілий власник житла звернувся в свою КК (ЖЕК, РЕМ), а там йому ввічливо пояснили, що це – залив квартири з вини підрядника (або забудовника), і працівники керуючої компанії не винні.

І власник затопленого житла виявляється один на один з проблемами:

  • як відновлювати зіпсований гарнітур,
  • за рахунок яких коштів переклеювати плитку,
  • як компенсувати витрати на безцільне ходіння по інстанціях.

Щоб подолати всі складнощі, потрібна чимала сила характеру і досить глибокі правові знання. Без таких якостей впоратися пересічному громадянину поодинці з усіма труднощами – чи під силу.

Як визначити винного в затоці квартири

Закон гарантує потерпілому власнику право на відшкодування витрат в судовому порядку. Норма статті сказано: будь-який суб’єкт (громадянин, компанія) може вимагати повної компенсації збитків.

Однак юридичний механізм відшкодування збитків влаштований трохи складніше, ніж здається на перший погляд.

  • Щоб уникнути казуїстичних помилок, в подібних випадках потрібно знати відповідь на основне питання: хто несе відповідальність за неналежне виконання зобов’язань?

При зверненні в керуючу або яка експлуатує організацію можна почути відповідь: «стягувати з підрядника – він винен, тому що погано відремонтував!» Якщо будинок прийнятий в експлуатацію менше 5 років назад, вердикт КК може мати вигляд: «стягувати з забудовника – він винен, тому що погано побудував».

Але з точки зору права неважливо, хто «раніше» винен. Відповідальність за належне надання послуг з підтримки житла в належному стані несе та організація, якій мешканці багатоквартирних будинків перераховують кошти.

Зверніть увагу! Якщо стався залив квартири з вини підрядника, відповідальність перед її власником за заподіяння шкоди несе той суб’єкт, з яким мешканець уклав договір про управління будинком або про зміст інженерних систем будівлі.

Перед ким несе відповідальність підрядник

Особа, яка завдала шкоди майну іншої особи, зобов’язана цю шкоду відшкодувати. Але якщо винуватець доведе, що шкоди завдано не з його вини, закон звільняє від зобов’язань. Таким чином, право доводити вину підрядчика покладено на особу, що відповідає за збереження будинку.

Власник житла не зобов’язаний розбиратися: чи відбувся залив квартири з вини забудовника або винен підрядник. Зобов’язання перед ним несе КК.

Друга сторона зобов’язана сама реалізовувати своє право на невинність. Вона може залучити підрядника в якості третьої особи та основного відповідача по претензії.

Не завжди третьою стороною в справі є підрядник – можливо, що суд вирішить залучити до участі в суперечці і забудовника. Затоплення квартири з вини забудовника відбувається, коли будинок, наприклад, знаходиться на гарантійному обслуговуванні.

Як ефективно відстояти своє право на відшкодування шкоди майну

Єдиним компетентним органом, який здатний вирішити конфлікт, є суд. Завдання потерпілої сторони полягає в тому, щоб обрати таку лінію поведінки, яка забезпечить їй судове перевага при розгляді справи. Однак юристи-професіонали, які виступають від імені відповідача проти звичайного громадянина, є серйозними професіоналами.

Поодинці спонукати представників ТСЖ, ЖБК, ЖЕУ, ЖКС відшкодувати збиток важко або практично неможливо. Але фахівці компанії ЗалівуНет гарантовано допоможуть відновити справедливість. Адже закон в цьому випадку – на стороні власника залитого житла.

Потерпіла сторона має повне право довірити юридичний супровід позову експертам, здатним професійно протистояти великому суб’єкту господарювання. При позитивному рішенні суду позивач отримує відшкодування:

  • суми збитку;
  • компенсації моральної шкоди;
  • витрат по оцінці;
  • витрат, пов’язаних з проведенням технічної експертизи;
  • витрат по оплаті послуг представника з оформлення довіреності.

Крім того, позивач звільняється від сплати державного мита до міського бюджету.

Реалізуйте своє право на захист. Відновіть справедливість. Доведіть свою правоту в суді і добийтеся задоволення від осіб, які пошкодили ваше майно. Ми допоможемо вам.