КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Завдання і цілі по оцінці інтелектуальної власності

Інтелектуальна власність – це спеціальний термін, який в досить широкому розумінні означає виключне право, закріплене законом. Не виключаються і немайнові особисті права авторів. Вони стосуються результатів діяльності від інтелектуальної роботи.

Право інтелектуальної власності

Право інтелектуальної власності видається під виглядом права особи на конкретний результат аналогічної діяльності. Не виключається й інший якийсь об’єкт, який визначений законом.

Право інтелектуальної власності є і під виглядом немайнових особистих прав або ж майнових особистих прав. Але, їх зміст по відношенню до певних об’єктів відповідних прав власності має бути визначено тільки конкретному законом.

Додатково, право інтелектуальної власності за будь-яких обставин прийнято вважати саме непорушним. Жодна людина ні в якому разі не може бути позбавлений певного права інтелектуальної власності. Також виключаються і всілякі обмеження в безпосередньому його існування. Хоча під виключення потрапляють ті ситуації, коли вони передбачені законом.

Об’єкти інтелектуальної власності

В сучасний час існують різні види об’єктів інтелектуальної власності. Вони відображені у відповідній Конвенції. У будь-якій ситуації, об’єкти інтелектуальної власності сьогодні діляться на наступні види:

  • Комерційні позначення і назви, а також інші подібні об’єкти.
  • Радіопередачі і фонограми, а також інші аналогічні об’єкти.
  • Наукові праці та художні твори – не менш поширений об’єкт.
  • Різні види об’єктів, такі, як знаків обслуговування.
  • Промислові зразки, аналогічні об’єкти і т.д.

Незалежно від усього іншого, в обов’язковому порядку необхідно відзначити і те, що інтелектуальна власність включає в себе:

  • Патентне право на інтелектуальну власність.
  • Авторське право на інтелектуальну власність.
  • Засоби індивідуалізації на інтелектуальну власність.
  • Нестандартні види об’єктів інтелектуальної власності.

Усі зазначені види об’єктів інтелектуальної власності в обов’язковому порядку регулюються конкретними статтями з існуючого на сьогоднішній день Цивільного кодексу.

Додатково варто відзначити і те, що сьогодні існує і такий вид досить поширеного терміна, як суміжне право інтелектуальної власності. Природно, це саме право стосується найбільш різноманітних видів сучасних об’єктів цього напрямку.

Авторське право вважається правом на інтелектуальний об’єкт, куди варто віднести, як художні та літературні, так і інші твори. Наприклад, сюди варто віднести такі види об’єктів, як поеми, лекції, фотографії і т.д. Подібний список інтелектуальних видів об’єктів, в дійсності, можна продовжувати дуже довго.

Головною характеристикою авторського права на інтелектуальний вид об’єкта прийнято вважати саме те, що самі твори вважаються обсягами цього самого права без присутності значних формальностей. Немає необхідності в здійсненні такої процедури, як реєстрація певного виду інтелектуального об’єкта.

Разом з тим, подібне право ні при яких обставинах не поширюється на наступні види об’єктів: думки, ідеї та концепції. В обов’язковому порядку варто відзначити і такий вид об’єкта, як математичні концепції. Додатково до подібних об’єктів не належать і такі об’єкти:

  • Акти державної влади.
  • Символіка країни. Сюди варто віднести і такі об’єкти, як емблеми, а також грошові знаки.
  • Повідомлення, пов’язані з новинами дня.

У будь-якій ситуації, об’єкт вважається власністю саме з моменту його створення. До цього, він не є об’єктом цього напрямку. А ось первинним суб’єктом в цій ситуації вважається саме автор твору. У будь-якій ситуації, не повинні бути присутніми докази того, що, наприклад, на твір претендує якийсь зовсім інший автор. Також варто відзначити і те, що допускається процес передачі. Але для цього, в обов’язковому порядку повинен бути складений і, відповідно, підписаний певний договір.

У ситуації, коли твір було створено при присутності саме співавторства, тоді воно належить не одному єдиному автору. Воно може представлятися під виглядом одного цілого, а також виступати в якості певних окремих частин. Кожна частина при цьому може застосовуватися самостійно. Одночасно з цим, кожен з наявних авторів може претендувати на свою власну частину твору. А ось самі відносини визначаються відповідними договорами.

Будь-яке застосування твори за будь-яких обставин можливе тільки з особистої згоди самого автора. Природно, існують і винятки. Вони в обов’язковому порядку передбачені саме сучасним законом. Наприклад, без особистої згоди автора неможливо здійснення і такої дії, як цитування.

Захист інтелектуальної власності

Права інтелектуальної власності характеризуються присутністю саме територіального характеру. Іншими словами, прав інтелектуальності власності надається певна охорона. Але це стосується тільки тієї держави, де саме була здійснена реєстрація цього самого права інтелектуальної власності. Додатково в обов’язковому порядку повинні бути отримані і різні види охоронної документації.

Охорона різних видів інтелектуальної власності за кордоном в дійсності вважається дуже важливим заходом. Це необхідно для того, щоб можна було користуватися аналогічними перевагами охорони, що і існують в державі.

Іншими словами, інтелектуальна власність, як і саме право інтелектуальної власності, охороняються завжди тільки на національній основі. Все це стосується і різних видів об’єктів, які існують в цьому напрямку. А ось потреби і обсяг охорони інтелектуальної власності, може змінюватися в залежності від конкретної держави. У будь-якій ситуації, охороні підлягають і повністю всі існуючі види об’єктів інтелектуальної власності. Хоча досить часто є і загальні риси.

Об’єкти права інтелектуальної власності

В сучасний час, існують різні види об’єктів права інтелектуальної власності. І спочатку тут в обов’язковому порядку варто виділити саме наступні види об’єктів права інтелектуальної власності:

  • Право інтелектуальної власності на художні та літературні види творів.
  • Право інтелектуальної власності на виконання, а також право інтелектуальної власності компіляція інформації.
  • Право інтелектуальної власності на комп’ютерне програмне забезпечення.
  • Право інтелектуальної власності на програми мовлення.
  • Право інтелектуальної власності на всілякий вид наукових відкриттів.
  • Право інтелектуальної власності на корисні моделі та право інтелектуальної власності на різні винаходи.
  • Право інтелектуальної власності на породи тварин і право інтелектуальної власності на численні сорти всіляких рослин.
  • Право на найбільш різноманітні комерційні таємниці.
  • Право на торговельні марки і право на різні види фірмових назв.
  • Право на географічні зазначення тощо

Таким чином, на сьогоднішній день інтелектуальна власність вважається певним видом активу. Вона може продаватися, купуватися, а також віддаватися безоплатно. Додатково інтелектуальна власність може бути піддана і ліцензуванню. Справи тут йдуть точно так же, як і з іншими видами власності. Хоча, на відміну від інших видів, саме інтелектуальна власність вважається невловимої.