КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Експертна оцінка обладнання

Ocinka_obladnanya

Під поняттям « оцінка обладнання » мається на увазі визначення вартості практично всього спектру об’єктів рухомого майна – це оцінка вартості автомобілів, верстатів, приладів, технологічних ліній і комплексів, силових агрегатів, меблів, оргтехніки, побутових предметів і інших об’єктів, що відносяться до рухомого майна.

Оцінка обладнання часто пов’язана з внесенням обладнання в статутний капітал нового підприємства – коли створюється нове підприємство, з одного боку до статутного капіталу вносяться грошові кошти, а з іншого боку технологічне обладнання. Рідше – для отримання кредитів у банку. Банки не охоче беруть у заставу обладнання, резонно побоюючись за його ліквідність.Виняток становить сучасне, високотехнологічне обладнання.

Фахівці нашої компанії готові професійно виконати оцінку обладнання ,машин і технологічних ліній будь-якого типу, що знаходяться в робочому стані або аварійному, що підлягають постановці на баланс підприємства або списанню та утилізації. При виборі методики оцінки ми проводимо консультації про наміри використання звіту, і враховуємо, перш за все, цілі та інтереси замовника.

Для яких цілей потрібна оцінка обладнання?

Найбільш поширені ситуації, при яких потрібно оцінка обладнання , машин, технологічних ліній (як для юридичних, так і для фізичних осіб), це:

 • при купівлі-продажу;
 • при оформленні застави для забезпечення кредиту та господарських угод;
 • при страхуванні майна;
 • при оформленні спадщини;
 • при передачі машин і обладнання в оренду (лізинг);
 • при переоцінці основних фондів;
 • при передачі і оформленні оцінюваних об’єктів в якості внеску до статутного капіталу іншого створюваного або реорганізується;
 • при визначенні бази оподаткування в складі основних засобів для обчислення податку на майно;
 • при ліквідації та утилізації об’єктів машин і обладнання з-за неможливості або недоцільності їх подальшої експлуатації за призначенням;
 • при розробці бізнес-плану для реалізації інвестиційного проекту.

Як відомо, велика кількість обладнання на російських підприємствах сильно зношене. За бухгалтерськими даними велика частина машин зношена на сто відсотків, проте вони активно експлуатуються, отже, мають свою ринкову вартість. Є також і інший тип обладнання – то, яке має практично нульовий знос, але через свою економічної застарілості практично не має ринкової вартості.

При великій кількості обладнання на підприємствах часто виникає питання про вартість однієї одиниці або ж груп машин, а іноді всього парку обладнання на підприємстві. Важлива не тільки вартість на певну дату, а й зміна вартості в майбутньому.

В даний час первинний і вторинний майновий ринок активно функціонує, і обладнання є головним товаром на цьому ринку. З появою ринку з’являється потреба в ціні. У свою чергу для оцінки потрібна чітка ідентифікація об’єктів оцінки.

Ідентифікація – визначення технічних характеристик і властивостей об’єкта оцінки, а також віднесення його до певної групи основних засобів.Згодом вона служить основним засобом визначення ціни товару. З огляду на величезну різноманітність видів обладнання, ця стадія стала найбільш трудомісткою складної у всьому процесі оцінки.

Ринок обладнання глибоко структурований, і кожен вид машин має своє місце в цій ніші.

В цілому ринок обладнання набагато більш рухливими, ніж ринок нерухомості, через те, що асортимент обладнання постійно оновлюється, так як технічний прогрес не стоїть на місці, і з часом з’являються все нові і нові моделі. Належить підприємству устаткування – це основний фон підприємства. Весь парку обладнання є матеріально-речової цінністю, яка використовується в тривалий період часу в якості засобу виробництва.

Первинний об’єкт оцінки – це є завершений предмет, який має свої пристосування, що відносяться до даного об’єкта.

Також до складу об’єкта входять: фундамент, всі пристосування до нього, власне огорожу, допоміжні пристрої, і, власне, сама машина.

Існує кілька об’єктів оцінки обладнання:

 • Окремі самостійні агрегати і установки;
 • Технологічні комплекси, до складу яких входять окремі машини, пристосування до них і автоматизовані лінії.
 • Сукупність усіх інвентарних об’єктів в цілому.

Машини та обладнання , що виконують виробничу діяльність – це активна частина основних фондів, а нерухомість – пасивна частина.