КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Хто проводить незалежну оцінку квартири

При покупці і продажу квартири, особливо якщо угода відбувається з використанням позикових коштів, потрібно визначити її ринкову вартість. Виникає питання, хто повинен оплачувати оцінку об’єкта – продавець або покупець нерухомості? Кожен з учасників намагається уникнути зайвих витрат. Часто це є каменем спотикання і затримує угоду. Пропонуємо з’ясувати, в яких випадках послуги оцінювача оплачує покупець, а коли продавець.

Навіщо потрібна незалежна оцінка квартири?

Оцінка квартири, перш за все, потрібна банку для розрахунку ліміту кредиту, що видається, який безпосередньо буде залежати від вартості об’єкта і ліквідності його на ринку. При видачі іпотечного кредиту наявність оцінного звіту – обов’язкова вимога кредитної організації.

Банк страхується і видає не більше 80% від ринкової вартості нерухомості. При виникненні ситуацій, коли позичальник не може обслуговувати кредит, і об’єкт виставляється на продаж, дисконту 20% цілком достатньо, щоб швидко реалізувати його і покрити витрати банку.

Незалежна оцінка квартири запобігає завищення її вартості власником і допомагає банку правильно визначити її реальну вартість, по якій можна продати нерухомість.

За усталеним на ринку нерухомості правилами, послуги оцінювача оплачує той, кому вони більше потрібні для угоди.

Оцінка квартири для продажу

Відповідно до закону, оцінка квартири – це необов’язкова для угоди процедура. Але в ряді випадків вона виправдана:

  • Для правильного визначення ціни об’єкта перед виставленням його на продаж. Не завжди для орієнтиру можна брати вартість схожих квартир. А саме так робить більшість продавців. Насправді, адекватна вартість квартири складається з безлічі факторів, самостійно оцінити які не завжди може людина без досвіду в даній сфері. В результаті неправильного визначення ціни продаж квартири може затягнутися або статися за заниженою вартістю.
  • Оціночний звіт може стати інструментом, за допомогою якого продавець може обгрунтувати продажну ціну квартири в процесі торгу з покупцем.
  • Якщо власник квартири неповнолітній, оціночний звіт може знадобитися для органів опіки як доказ, що права дитини не були порушені.

Оцінка квартири при покупці

У всіх випадках отримання кредитних коштів за участю квартири необхідна її оцінка. В даному випадку послугу оплачує покупець, як зацікавлена в ній сторона.

  • Для оформлення іпотеки, для забезпечення дотримання вимог банку. Замовити оцінку можна тільки в акредитованих у банку організаціях.
  • Якщо оформляється кредит, де заставою є нерухомість. Це може бути споживчий кредит із забезпеченням, кредит на розвиток бізнесу і т.п.

Вартість послуги оцінки квартири і терміни оцінки

Звіт про оцінку дійсний протягом півроку. Отримати його можна в межах тижня після візиту оцінювача. Якщо угода затяглася, і пройшло більше 6 місяців, буде потрібно робити новий звіт.

Остаточна ціна може бути вище, якщо проводилася серйозна перепланування або випадок виявиться нестандартним. При оцінці наша компанія використовує методики порівняння об’єкта з аналогічним житлом, з урахуванням його індивідуальних особливостей.

У документах вказується ринкова і ліквідна вартість об’єкта. Банк орієнтується на меншу величину для зниження власних ризиків. Тому, вирішивши взяти кредит, варто тверезо оцінити свої можливості при необхідності продати квартиру за погодженою з продавцем ціною.