КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Компенсація збитків за що впало на машину дерево

Як отримати компенсацію збитку за що впало на машину дерево?

Природа дуже непередбачувана, і, на жаль, іноді може завдати шкоди вашому майну. Так дуже часто трапляється, коли дерево падає на ваш автомобіль або інше майно. В цьому випадку складно відшкодувати заподіяну шкоду, якщо у Вас немає КАСКО або ОСАГО, при цьому Важливо пам’ятати, що ОСАГО допоможе, тільки якщо дерево впало на машину в процесі руху. У всіх інших випадках, потерпілому пройдеться діяти самостійно.

Хто повинен нести відповідальність в разі падіння дерева?

Отже, спочатку буває дуже складно з’ясувати, хто винен в даній ситуації, оскільки все залежить від того, на території якої організації стався інцидент – житлово-експлуатаційна дільниця або керуюча компанія, ТСЖ або якась інша міська муніципальна організація. Тому, для початку, варто з’ясувати, хто відповідає за територію, на якій знаходиться впало дерево. Не менш важливий момент, на машину впало дерево повністю або тільки його частина? Якщо на машину впало все дерево або велика гілка, тоді відповідальність буде нести адміністрація району, де стався інцидент. Якщо ж на машину впали невеликі гілки і їх уламки, то відповідальність ляже на керуючу компанію, ТСЖ, ЖКС та т. П.

Які дії потрібно зробити спочатку якщо на машину впало дерево?

Якщо ви потрапили в таку ситуацію, то перше, що потрібно зробити – зателефонувати в ГИБДД (якщо Ви їхали, коли на Вас впало дерево) або Поліцію (якщо автомобіль під час інциденту стояв). До приїзду служб не слід нічого робити і нічого не чіпайте, що не рухайте дерево і не прибирайте його з машини. Якщо при цьому ваша машина ускладнює проїзд іншим автомобілям, то включите аварійний сигнал, виставте знак аварійної зупинки.

Куди звернутися, якщо на машину впало дерево?

  • Якщо в момент падіння на вашу машину дерева ви їхали, то потрібно звернутися до Державтоінспекції.
  • Якщо в цей момент автомобіль був припаркований, викликайте поліцію.
  • Якщо інцидент стався на території будь-якої організації (торговий центр, підприємство, парк і т.д.) – викликайте Поліцію і зверніться до керівництва цієї організації.
  • Якщо машина була припаркована в момент події у дворі будинку – телефонуйте дільничного в Поліцію, в керуючу компанію.

На машину впало дерево? збираємо докази

У даній ситуації необхідно зібрати якомога доказів того, що НП сталася не з вашої вини. Зробіть якомога більше фотографій пошкодженого автомобіля з усіх боків. Найкраще зніміть відео, на якому буде видно завдані збитки. Обійдіть автомобіль по колу, знімайте все ушкодження. Бажано також зняти і таблички із зазначенням місця події (назва організації, адреса і т.д.), так щоб в кадрі було видно і пошкоджена машина. Якщо є свідки, записати їх дані і обов’язково контактні номери телефонів, обов’язково при написанні пояснень для компетентних органів вказати що виконувалася фото / відео зйомка ушкоджень, зафіксовані дані свідків.

Які документи необхідні для компенсації збитку за що впало на машину дерево?

Після того, як на місце події прибудуть співробітники Поліції, вони будуть зобов’язані скласти протокол, в якому будуть вказані причини пошкодження авто. Якщо на місце прибуває Поліція, то співробітники повинні будуть скласти такий же документ. Так само бажано викликати керуючу компанію обслуговуючу територію де росло дерево, що впало (якщо така організація є), для того щоб вони склали акт про подію.

Уважно ознайомтеся з складеним протоколом і зверніть увагу, щоб там були вказані всі обставини події, що пошкодження отримані в результаті падіння дерева. Також можна внести дані про наявні фото і відеоматеріалах, на яких позначено інцидент. Майте на увазі, що пошкодження можуть бути не тільки зовнішніми, обов’язково з’ясуйте, чи є внутрішні пошкодження автомобіля. Для цього можна звернутися в незалежну експертизу, яка оцінить вартість завданих збитків.

Чому можуть відмовити в компенсації збитку?

Часто виникають складнощі при отриманні компенсації, так як багато організацій відмовляються брати на себе відповідальність за дерево, що впало.

Страхова компанія також може відмовити у виплаті, якщо в момент події автомобіль знаходився в зоні, в якій за правилами дорожнього руху стоянка транспортного засобу заборонена. В цьому випадку проблем не виникне тільки при наявності повного каско.

У разі якщо дерево було старе, хворе або сухе, то закликати до відповідальності потрібно керуючу компанію або ЖЕУ, що відповідає за цю територію. Саме ці організації відповідають за своєчасну ліквідацію мертвих або гнилих дерев і їх гілок.

Компенсація збитків за що впало на авто дерево. Звернення до суду

Якщо на Вашу машину впало дерево, а у Вас немає КАСКО, Вам необхідно звернутися до суду для відшкодування збитку в результаті падіння дерева.

Для цього потрібно:
  • Отримати документи з компетентних органів (ДАІ, Поліції).
  • Зробити незалежну експертизу заподіяного збитку.
  • Звернутися на адресу відповідача з претензією.
  • Підготувати позовну заяву, сплатити державне мито, подати позов до суду, представляти свої інтереси в судових засіданнях.
  • Отримавши виконавчий лист пред’явити його до стягнення в службу судових приставів.

Імовірність виграшу в суді залежить від обставин події, в будь-якому випадку це тривалий процес, тому в складних ситуаціях краще звернутися до юриста. Якщо позов буде задоволений, всі витрати буде відшкодовувати винна сторона.