КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Експертиза і оцінка збитку після пожежі

Є рекомендована послідовність дій відразу після пожежі. Це нескладний алгоритм, а його ефективність перевірена досвідом. Отже, сталася пожежа – спочатку йде евакуація людей та матеріальних цінностей, боротьба з наслідками. Коли все загашено, пора оцінити збиток і вжити заходів для його компенсації. І тут дуже важливо не зробити помилок, здатних істотно вплинути на суму компенсації.

Професійна експертиза і оцінка збитку після пожежі – це офіційні дії, їх результати у вигляді документів часто використовуються як аргументи в судових розглядах. Наша компанія надає комплексні послуги: не тільки оформлення документів, але і представлення інтересів клієнта, яке постраждало від пожежі.

Дії після пожежі

Вас повістити експлуатує організацію,жливо відразу після пожежі (коли він тільки що згашена) зробити наступне:

  1. подзвонити нам,
  2. сповістити страхову компанію (якщо серед пошкодженого пожежею майна є застрахована),
  3. нічого не чіпати.

 

 

 

 

Експертиза і оцінка збитку після пожежі:
подробиці

А тепер про все докладніше. Як експлуатаційної компанії житла зазвичай виступає ЖЕО або ЖЕК – вони не отримують термінових повідомлень від МНС, тому треба інформувати самостійно і вимагати прийняття термінових заходів. Прибулі на місце співробітники повинні скласти акт, перерахувавши в ньому завдані ушкодження, а також вказавши причини і винних. Але акт експлуатаційної компанії – не експертиза і не оцінка збитку, хоча теж враховується при судових розглядах.

Якщо нерухомість була застрахована, незалежна оцінка збитку сильно стане в нагоді для відшкодування збитків. Витребувати від винних теж буде нескладно – і не факт, що знадобиться звертатися в суд, маючи на руках такі документи. Страхову компанію сповіщають головним чином заради початку відліку календарного періоду виконання зобов’язань: якщо вона не покриє страховку вчасно і повністю, то можна буде добитися додаткових виплат через суд.

Експертиза і оцінка збитку після пожежі: основні помилки

Перша помилка

Як бачите, все термінових заходів – буквально два-три дзвінки. А тепер перейдемо до помилок. І головна з них – усунення наслідків пожежі до приїзду оцінювача, експерта та інших фахівців. Всі, хто повинен виконати комплекс процедур, входять в штат нашої компанії, тому приїдуть оперативно і одночасно. Трохи почекати з усуненням наслідків пожежі, ремонтом і викиданням зіпсованого майна, потерпілий власник значно виграє фінансово. Треба лише зберегти картину події як є, щоб експерти побачили її в деталях – а потім можна спокійно вживати практичних заходів по ліквідації наслідків.

Друга помилка

Друга помилка з найбільш поширених – негайні вимоги компенсації, ремонту і т.п. Ні, ремонтувати треба, але підписувати будь-які документи про претензії небезпечно: наприклад, страховик може сказати, що у нього є деяка сума для компенсації, а решта по страховці надішле пізніше. Тільки попросить після першого ж платежу підписати папір, що претензій по оплаті у вас немає. Передбачувано, більше ніяких грошей не надійде, а у страхової компанії виявиться чудова захист від будь-яких претензій за розміром компенсації.

Третя помилка

Третій широко відомий приклад: експлуатаційна служба починає ремонт і прибирання, а в розпал робіт приїжджає оцінювач і в результаті підтвердити весь збиток нічим. Кошторис ремонту на практиці лише частково покриває, та й не зобов’язані експлуатаційники співпрацювати – є ризик, що страхова компанія має зв’язки і знизить свої збитки «заднім числом». Якщо дійде до суду, пред’явлена звітність сильно здивує потерпілого від пожежі.

Про фіксації збитків і супутніх послугах

Треба розуміти, що збиток вже нікуди не дінеться, але для його фіксації повинні бути умови і зримі наслідки. Як правило, з документами в руках відстоювати свою правоту значно швидше і легше: сторони приходять до обопільної згоди в досудовому порядку.

На жаль, занадто часто причиною пожежі виявляється не стихія або недбалість відповідальних осіб, а підпал. Провину паліїв ще доведеться доводити, а ось розмір збитку однозначно визначить незалежна оцінка. Оцінює сертифікований фахівець – і як правило, за один візит.

Ми прекрасно розуміємо, що постраждав від пожежі може бути зовсім не до збитку. Нерідко саме господарі опиняються першими рятувальниками себе і свого майна, отримують опіки та інші травми, труяться продуктами горіння. Тому ми безкоштовно консультуємо заздалегідь, і якщо знадобиться, готові взяти на себе всі турботи з оформлення документів, поданням позову до суду і представленням інтересів клієнта. Потерпілий може взагалі не займатися компенсацією: робити ремонт, поправляти здоров’я і т.д. Тільки іноді підписувати деякі документи. А ми подбаємо, щоб компенсація була побільше і швидше.