КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Навіщо потрібна оцінка квартири для банку

  • Яку роль грає оцінка кредитування іпотеки
  • Як вибрати компанію для експертизи

Оцінка квартири для банку – обов’язкова умова отримання іпотечного кредиту. Від цього залежить рішення про видачу кредиту на покупку квартири у необхідному обсязі та можливість позичальника відсвяткувати заселення. Незважаючи на згоду банку на процес кредитування, він ще не гарантує успіх придбання квартири. Позичальник, який уже підібрав житло і розраховує на кредитні кошти, може в останній момент дізнатися, що обсяг позики набагато скромніший за передбачуване.

Придбана в кредит квартира залишається в банку заставою до погашення боргу. Тому, перш ніж перерахувати гроші на рахунки позичальника, банк бажає мінімізувати свої ризики та знати точну ринкову вартість заставної нерухомості. У разі неповернення боргу він хоче бути впевненим, що зможе повернути кошти, продавши житлову нерухомість на вторинному ринку.

Яку роль грає оцінка кредитування іпотеки

Відразу після того, як вибрано відповідне житло, необхідно звернутися до спеціалізованої експертної компанії та зробити оцінку квартири для банку. У проведенні оцінної експертизи зацікавлений як кредитор, а й позичальник. Виходячи на фінальну частину операції, він повинен мати впевненість, що обсягу кредиту буде достатньо для її проведення.

Якщо експертна вартість виявиться меншою за ту, що встановив продавець, у покупця буде недостатньо коштів для проведення операції. Банк видасть кредит виключно на суму, визначену експертом-оцінювачем.

Які відомості отримає банк у результаті експертизи

Оцінка квартири для банку при видачі іпотечного кредиту включає, перш за все, визначення ринкової вартості житла та можливість повернути кошти за порушення умов погашення боргу. Крім того, експертиза містить такі важливі відомості, що впливають на ліквідність житла, як:

  • Стан квартири або будинку, рівень амортизації та старість будівлі, чи не знаходиться об’єкт у планах під знесення та ліквідацію.
  • Планування квартири та відповідність її технічному паспорту. Якщо до планування житла внесено зміни, їх потрібно буде обов’язково погодити з БТІ, інакше банк відмовить у іпотеці.
  • Можливість зміни ринкової вартості житла на період дії кредитного договору.

Таким чином, чим вища ліквідність квартири, тим більше шансів у кредитора отримати необхідну суму у банку для її купівлі.

Як вибрати компанію для експертизи

Часто в оцінці вартості квартири для банку позичальник пропонує послуги власних експертів. Клієнта може не влаштовувати вартість послуги або зацікавленість банку та афілійованість експертизи. У такому разі є сенс звернутися до незалежних експертів.

При виборі оціночної фірми слід звертати увагу як вартість послуг, а й поцікавитися, входить вона у перелік саморегулівних компаній, чи має чинний поліс страхування громадянської відповідальності й скільки років працює над ринком послуг. Така інформація убереже позичальника від ризиків проведення експертизи демпінгуючими фірмами, які працюють недовго і часто зникають з ринку послуг