КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Як оцінити збиток квартири

  • Хто відповідає
  • Які потрібні документи для звернення до оцінювача
  • Хто і як може проводити оцінку

Надзвичайні ситуації, як і стихійні лиха, неможливо передбачити і попередити. Можна лише боротися з їхнім результатом. Найбільш руйнівні наслідки спостерігаються після пожеж та повеней. Не такі небезпечні, але тому не менш неприємні затоплення сусідами. З цим явищем у житті стикається практично кожен другий житель.

Залиті стелі та стіни вимагають великих витрат на капітальний ремонт приміщення, тому часто суперечки вирішуються в судовому порядку, оскільки винна сторона рідко виявляє добровільне бажання зробити свій внесок у відновлення житла. У таких випадках необхідна оцінка шкоди квартири.

Хто відповідає

У принципі порядок звернення до суду скрізь однаковий. Для початку необхідно точно встановити причину аварії та визначити винного. Безперечно, що платити за завдану шкоду зобов’язана сторона, яка його завдала. Але як з’ясувати, хто саме спричинив неприємності?

Якщо сусід забув відключити кран або залишив по розсіяності ганчірку раковині, що призвело до потопу, то ситуація ясна і не залишає питань. Відповідатиме саме цей мешканець. Але в Житловому та Цивільному кодексах прописано, що відповідальною юридичною особою за всі комунікаційні системи є КК – керуюча компанія – на якій лежить обов’язок стежити за справністю водопроводу. Це означає, що у разі поломки, яка сталася в загальній системі до запірного крана, що виходить у квартиру, розгляд суду належить управлінцям.

Щоб знати, яку суму вимагати в суді з винуватця, необхідно скласти акт, підписаний сусідами, але насамперед потрібна оцінка збитків після затоки квартири, яку проводять спеціальні служби. Хоча, за законодавством, відсутність таких документів не може стати причиною відмови служителів Феміди, все ж таки варто підстрахуватися і визначити точну суму завданої шкоди.

Які потрібні документи для звернення до оцінювача

Нерідко оцінка збитків потрібна після завершення договору про оренду приміщення. У цьому випадку зробити її може орендодавець, орієнтуючись на акт, складений напередодні оренди квартири. Але у разі звернення після потопу постраждалої сторони до експертів їм необхідно надати такі документи:

  • поверховий план будинку;
  • ксерокопії документів, що підтверджують право власності на квартиру;
  • у разі усунення дефектів – дефектна відомість;
  • завірений ЖЕКом та сусідами акт про аварію.

Після проведення експертизи можна звертатися до суду на підставі висновків експерта.

Хто і як може проводити оцінку

Найкращий варіант для обох сторін – домовитися про мирне вирішення питання. Оцінювачем у такому разі будуть збори мешканців, які спільно визначать величину збитків та складуть акт. Після чого винуватець зобов’язаний виплатити потерпілому компенсацію, або самостійно зробити ремонт.

При відмові порушника піти на світову, потрібно буде оцінити квартиру після затоплення. Її може призначити суд, але викликати оцінювача можна наперед самому. До приходу фахівця усувати наслідки аварії не можна, інакше він не зможе правильно встановити величину шкоди.

Позивачу надається можливість вибору незалежного експерта. Це може бути: юридична особа, яка має ліцензію на право займатися оцінкою; представник відповідної компанії; приватний підприємець; службовець із структури. Якщо квартиру було застраховано, то оцінкою збитків може зайнятися страховик, надавши потрібного фахівця.

Після цього залишається подати позов до суду, прикріпити його акт і дочекатися позитивного рішення суду для приведення його у виконання.