КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Незалежна оцінка квартири для іпотеки

Перш ніж оформити іпотеку, потрібно виконати процедуру оцінки квартири. Вибравши об’єкт для покупки, слід звернутися до фахівця здійснення оцінки його ринкової вартості.
В іншому випадку банк має право відмовити в оформленні іпотеки.

Оцінка квартири для іпотеки – як вона проводиться і для чого?

Оцінка квартири для іпотеки гарантує виконання зобов’язань участнікрв угоди, а саме, якщо умови з якихось пунктах будуть порушені, позичальник може погасити заборгованість в банку, продавши квартиру. Оцінка повинна бути проведена до оформлення угоди, що виключає навмисно завищену ціну квартири, що відрізняється від ринкової. Крім того, попередня оцінка допоможе виключити ситуацію з нестачею коштів для здійснення покупки, так як банк видає саме ту суму, яка утворилася в результаті оцінки.

Замовляють оцінку ринкової вартості квартири в оціночних організаціях або у фахівця, який працює за відповідною ліцензією, що дає йому право на здійснення операцій даного типу. Необхідно упевнитися, що банк готовий співпрацювати з оцінювачем і приймає його акти оцінки. Інакше, при оформленні іпотеки можуть виникнути проблеми.

Що потрібно для оцінки?

Для проведення оціночних робіт замовнику слід підготувати документи:

  • паспорта на нерухомість (технічний і кадастровий)
  • документ, що засвідчує особу замовника
  • якщо житло є первинним, надається акт його приймання-передачі
  • при вторинному житло надаються докази права власності на нерухомість
  • план квартири.

Вибираючи оціночну компанію, доцільно ознайомитися з її репутацією, тривалістю її діяльності в даній сфері і ознайомитися з відгуками клієнтів, які користувалися послугами цієї компанії раніше.

Іноді банк забороняє звертатися до компаній, які їм не акредитовані. У цій ситуації слід запросити роз’яснення в письмовій формі. Якщо причини виявилися вагомими, необхідно звернутися в оціночну компанію з проханням про внесення поправок до звіту.

Для оформлення іпотеки, позичальник повинен виконувати дві обов’язкові умови:

  • зібрати всі необхідні документи
  • оформити заявку

Потім замовник підписує і отримує на руки договір із зазначенням вартості робіт і термінів з проведення. Також обмовляється час приїзду оцінювача для огляду квартири.

Оцінка квартири може проводитися за різними методами:

  • ринковий метод проводиться аналіз аналогічних угод на ринку нерухомості
  • витратний метод проводиться на підставі вартості будівництва аналогічного житла
  • прибутковий метод використовується на підставі можливого збільшення вартості подібного житла.

Виробляючи оцінку квартири, оцінювач враховує ті її характеристики, які можуть залишатися незмінними протягом тривалого часу. Отримавши необхідні документи і доступ до нерухомості, в мінімальний термін оцінювач складає і передає клієнту звіт з оцінки вартості квартири. До звіту повинні додаватися фотографії, зроблені під час проведення оціночних робіт. Головною умовою для банку є наявність ліквідної вартості квартири. Це дає можливість продати нерухомість в разі невиконання клієнтом договірних зобов’язань.

Зазначена в оціночному звіті ціна на квартиру, дійсна протягом шести місяців, що регламентується Законодавством. Якщо іпотека в протягом цього часу не була оформлена, оцінку необхідно провести повторно.

Проведення оцінки квартири перед оформленням іпотеки дає гарантію правильно проведеної операції. Щоб уникнути непередбачених перешкод доцільно користуватися послугами оціночної компанії, яка співпрацює з банком, де планується оформити іпотеку.

Оцінювачі нашого центру з радість проведуть оцінку квартири, що знаходиться у Вашій власності. Заявку ви можете залишити у нас на сайті або зателефонувавши по телефону.