КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Незалежна оцінка будинку, котеджу

Будь-які юридичні дії, пов’язані з житловим будинком, супроводжуються визначенням його вартості. Вони включають в себе передачу прав власності, використання об’єкта для забезпечення застави, суперечок. Незалежна оцінка вартості будинку здійснюється фахівцем, що працює саме в секторі нерухомості.

Інтернет-технології дозволили власнику дізнаватися приблизну вартість свого об’єкта, не виходячи з дому. Досить скористатися сервісом, за яким здійснюється онлайн оцінка будинку, щоб прийняти рішення, наприклад, про його продаж. Сервіс не замінює роботу фахівця, а лише допомагає визначитися з попередньою вартістю. Слід враховувати, що оцінка житлового будинку хоч і враховує реалії ринку, але є завжди дещо заниженою. Це пов’язано з можливими ризиками, які несе певна компанія, якщо об’єкт передається їй в якості застави. Випадки, коли потрібна обов’язкова оцінка приватного будинку, обмовляються законом.

За якими критеріями визначають вартість будинку?

Незалежна оцінка нерухомості проводиться по цілому набору характеристик, що впливають на її вартість. В першу чергу враховується її географічне розташування. Наприклад, оцінка заміського будинку тим нижче, чим далі від мегаполіса він знаходиться. Наступними критеріями є: матеріал будови, житлова / загальна площа, наявність інфраструктури, можливість дістатися швидко до держструктур, шкіл, лікарень, вокзалів, станцій метро.

Також незалежна оцінка будинку здійснюється з урахуванням проходять поблизу магістралей, наявності громадського транспорту і відстані до його зупинок. Перераховані критерії оцінки будинку враховуються окремо, але в сумі вони впливають на кінцеву цифру. Від кваліфікації фахівця залежить ціна оцінки будинку ціна послуг експерта і достовірність вартості. Це пов’язано з досвідом фахівця, його знанням ринку.

Якщо метою замовлення є отримання кредиту, банки воліють працювати лише з відомими висококваліфікованими експертами. Слід врахувати, що жоден фахівець не скаже, скільки коштує оцінка будинку без отримання конкретних характеристик на об’єкт.

Особливості іпотеки

При оформленні іпотеки визначення вартості будови є основним параметром для призначення суми кредиту. Якщо проводиться оцінка будинку в Москві, ризики зводяться до мінімуму за рахунок високої ринкової вартості об’єкта. Це дає високий шанс отримати іпотеку. Якщо здійснюється оцінка дерев’яного будинку для отримання іпотеки, ризики банку високі через особливості будматеріалу будови. Це відіб’ється на отриманні позитивного рішення.

Якщо кредит запитується на кілька будівель, вартість кожного визначається фахівцем окремо, і дані не підсумовуються. Наприклад, оцінка садового будинку та квартири одного власника проводиться по-різному, і кредит видається на кожний з них окремо. Також оцінка будинку для іпотеки залежить від можливості проживання в ньому. Тобто, якщо в будові немає елементарних зручностей, воно коштує дешевше.

Які треба зібрати документи?

Без наявності необхідних документів оцінка вартості житлового будинку не проводиться. Вимоги в даному випадку визначені законом, за яким замовник пред’являє наступні документи:

  • особистий паспорт,
  • техпаспорт БТІ,
  • документ права власності.

Якщо проводиться оцінка недобудованого будинку, документів на нього може не бути. Однак на земельну ділянку вони повинні бути обов’язково. На його підставі оформляють право власності на недобудований об’єкт. Саме ці документи подаються експерту.

Яким має бути звіт?

Основні розділи, які містить звіт про оцінку будинку, містять висновки спеціаліста за результатами аналізу ринку, огляду, факторів, що впливають на вартість. Незалежна експертна оцінка будинку являє собою звіт з додатками копій документів на об’єкт і експертиз, якщо вони призначалися.Якщо оцінка будинку при продажу не відповідає думку продавця, він може продати його за своєю вартістю.

Всі документи для оцінки будинку повертаються замовнику, а копії скріплюються зі звітом. Не всі люди знають, як відбувається оцінка будинку, тому фахівець пояснює замовнику алгоритм своїх дій. При цьому професійні підходи також описуються в звіті. Не завжди оцінка вартості приватного будинку повинна збігатися з ринковою. Всі нюанси, які вплинули на кінцеву ціну, вносяться в звіт про оцінку житлового будинку. Всі сторінки звіту нумеруються, прошиваються, підписуються експертом, скріплюються печаткою.

Leave a Reply