КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка вартості акцій

Серед низки інших юридичних послуг наша компанія пропонує проведення оціночних робіт, пов’язаних з різними цінними паперами, і зокрема, з акціями. Враховуючи той факт, що оцінка ринкової вартості акцій стосується юридичних осіб, наші фахівці ставляться до виконання цієї роботи з підвищеною відповідальністю і високим професіоналізмом. При цьому ми пропонуємо доступні оцінки своїх послуг, які стануть відмінною передумовою до подальшого співробітництва.

Для чого необхідна оцінка вартості акцій?

Оцінка вартості акцій підприємства необхідна, в першу чергу, для забезпечення безпеки вашого бізнесу. Ця процедура включає в себе детальне вивчення ринкової ситуації, аналіз стану активів компанії чи підприємства, а також реальну значимість вашого пакета акцій на поточний момент.

Розглянемо більш детально, в яких випадках може знадобитися така послуга, а також зупинимося більш детально на те, яку роль відіграє оцінка вартості пакетів акцій. Отже, визначення реальної ваги цінних паперів на ринку необхідно в таких ситуаціях:

  • Здійснення операцій купівлі / продажу безпосередньо самих акцій.
  • Зміни в структурі компанії. Сюди включаються такі процеси, як злиття з іншими підприємствами, поглинання іншою компанією, ліквідація бізнесу або виділення однієї одиниці із загального бізнесу.
  • Формування статутного капіталу компанії.
  • Використання цінних паперів як застави для отримання кредиту.
  • Оформлення спадщини.
  • Передача за дорученням.

Окремо слід зупинитися на такій послузі, як оцінка ринкової вартості пакетів акцій. Тут значну роль відіграє тип цих цінних паперів і значимість пакета. За своїми функціями акції підрозділяються на звичайні і привілейовані. Перший тип можна охарактеризувати як стандартний. Такі папери випускаються будь-яким акціонерним товариством і складають основу корпоративного бізнесу. Вони приносять своєму власникові дивіденди, суму яких призначає загальні збори акціонерів, а також дають праву на безпосередню участь у цих зборах. Враховуючи стандартну форму цього типу цінних паперів, оцінка вартості звичайних акцій являє собою встановлену процедуру. Якщо ж говорити про привілейованих паперах, то вони дають своїм власникам права на отримання завищених дивідендів, сума яких може встановлюватися як зборами акціонерів, так рішенням керівництва. Тому, моделі оцінки вартості акцій в даному випадку підбираються індивідуально, після попередньої експертної оцінки наданої документації.

За своєю значимістю пакети акцій підрозділяються на контрольні, або як їх ще називають, мажоритарні, і міноритарні . За встановленим стандартам, контрольним вважається пакет, що містить більше 50% цінних паперів. Проте в деяких випадках, коли у компанії велика кількість співвласників, може виявитися достатнім кількість акцій в 40% і навіть 30%. Контрольний пакет дозволяє його власникові управляти компанією, або призначати її керівництво. Оцінка вартості контрольних пакетів акцій має особливе значення при угодах, так як, на відміну одиничних цінних паперів та міноритарних пакетів, цей тип покладає набагато більшу відповідальність на власників.

Відокремлений послугою є оцінка вартості пакету акцій підприємства. У даному випадку мова йде про сукупність всіх цінних паперів компанії, тобто, простіше кажучи, така послуга дозволяє поточну вартість всього підприємства. Ми розглянули всі основні види послуг з оцінки акцій, які надають наші фахівці. Далі коротко наведемо опис самої процедури.

Як відбувається незалежна оцінка вартості акцій?

Залежно від типу цінних паперів, які підлягають оцінці, наша компанія використовує такі методи:

  • Метод витрат. Його суть полягає у формальному створенні аналогічної компанії. Наші фахівці проводять всі підрахунки коштів, необхідних для цієї мети, виходячи з того факту, що покупець не буде платити суму, що перевищує витрати на створення такого ж нового підприємства. Безумовно, після отримання цієї вартості до неї додаються номінальні дивіденди за даними акціям.
  • Порівняльний метод. Він передбачає оцінку подібних угод на ринку за останній час. Тут слід вказати, що такий підхід ефективний тільки на стабільних ринках з розвинутою економічною ситуацією.
  • Метод доходів. Тут все дуже просто. Основою цього підходу є стабільність і перспективність вашого бізнесу. Купуючи акції, покупець зацікавлений в отриманні прибутку.

Після дослідження наданої вами документації, наші фахівці визначають найбільш підходящий метод для проведення оціночних робіт. Тепер розглянемо, які саме документи для цього необхідні.

Яка необхідна документація?

Ми наведемо самий докладний перелік документів. Цілком імовірно, що деякі з них не будуть потрібні, про що вас попередить наш фахівець після попереднього ознайомлення зі справою. Тим не менше, краще підготувати заздалегідь і їх. Таким чином, ви отримаєте оперативну оцінку акцій. Отже, наводимо повний список необхідної документації, відразу обумовивши, що кожен документ має бути наданий у вигляді копії з печаткою компанії та підписом уповноваженої особи, або ж завіреної нотаріусом

Leave a Reply