Оцінка вартості чистих активів – процедура, яка проводиться щодо матеріальних і нематеріальних активів підприємства з метою визначення його успішності.
Що таке чисті активи?
Чисті активи – сукупна вартість майна (як матеріальних цінностей, так і нематеріальної власності) організації за вирахуванням боргів або інших зобов’язань. Тобто це та «чиста» сума, яка дістанеться акціонерам після продажу всього майна.
Коли потрібна оцінка чистих активів?
Процедура може знадобитися в багатьох випадках. У перерахованих нижче ситуаціях вона обов’язкова:
- визначення суми страхових внесків і виплат;
- угоди з акціями;
- реструктуризація організації;
- суперечки про ціну об’єкта;
- операції з державною власністю.
Оцінка чистих активів організації може проводитися і з ініціативи власників, акціонерів підприємства, щоб скласти думку про ефективність роботи організації.
Порядок оцінки чистих активів
У нашій компанії величина чистих активів визначається у відповідність із зазначеним Наказом і проходить в кілька етапів:
- Прийом і обробка заявки. Менеджер обробляє заявку, зв’язується з клієнтом для уточнення організаційних питань.
- Попередній. Вивчається галузь, в якій працює підприємство, аналізується загальна ситуація на ринку.
- Початковий. Виїзд на об’єкт для отримання паперів, необхідних для розрахунку чистих активів, збір даних (статей, інтерв’ю, прогнозів) з громадських джерел.
- Аналітичний. З урахуванням зібраних даних і всіх факторів проводиться аналіз діяльності компанії, складається думка щодо її майбутнього.
- Заключний. Проведення розрахунків: вартість «реального» майна, баланс, показник екон. ефективності, інтелектуальні активи.
Увага! Порядок надання послуги може бути змінений, виправлений, доповнений.
Розрахунок і оцінка чистих активів
Це складна процедура, що вимагає знань нормативно-правових актів та бухгалтерської справи. Мінфін визначив наступну методику розрахунку і оцінки чистих активів:
ЧА (чисті активи) = ОА (обсяг активів) – ДЗ (боргове зобов’язання).
Потрібні дані знаходяться в документах по бух. балансу. Проводиться аналіз оборотних і необоротних ресурсів. Перші включають вартість запасів випущених товарів, готівкові, ПДВ, короткострокові вкладення. Другі складаються з доходів від інтелектуального майна, вартості незакінчених об’єктів комерційної, промислової або житлової нерухомості.
Аналіз вартості чистих активів
Обов’язково робиться аналіз оцінки чистих активів підприємства. Перше на що звертають увагу – позитивний або негативний показник. Негативне значення показує, що організація є збитковою. Виняток – тільки що засноване підприємство. До іншими показниками роботи товариства належать: порівняння статутного капіталу і активів, графік коливань стану чистих активів.
висновки
Оцінка чистих активів незамінна при аналізі ефективності тієї або іншої комерційної організації. Вона постачає реальними цифрами і відомостями, які допомагають приймати адекватні рішення щодо долі підприємства, позбавлятися від збиткових підрозділів і напрямків і т. Д. Порядок оцінки чистих активів регламентується Законом, тому повинен проводитися виключно професіоналами.
Наші переваги:
- надаємо додаткові послуги;
- досконало володіємо методом оцінки чистих активів;
- швидка зворотний зв’язок;
- чітко дотримуємося обумовлених термінів;
- гарантуємо юридичну чистоту;
- неухильно дотримуємося діючі норми і стандарти.
Увага! Зв’язатися з нами можна по телефону, через форму на сайті, за допомогою електронної пошти.