КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка збитку від затоки і затоплення квартири

Оцінка збитку від затоки – одна з основних послуг, яку ми надаємо споживачам. Законодавство дає право постраждалим претендувати на відшкодування збитків, понесених від потопу. При цьому виплата не пов’язана з причиною затоплення: була це халатність винної сторони або випадковість.

Оцінка квартири після затоплення дозволить вам розраховувати на компенсацію втрат. Це реальна можливість звернутися з позовом до суду і ефективний інструмент для зміцнення своїх позицій в цій суперечці.

Що робити при потопі? Як здійснюється оцінка збитку при затоці

Спочатку сформулюйте претензії для пред’явлення їх винуватцю аварії, незалежно від його статусу (фізична особа або компанія). Потім дзвоніть нам. Ми обговоримо ціну і термін проведення оцінки збитку при затопленні, обговорюємо порядок ваших дій. Для виконання робіт ми виберемо зручний клієнтові час.

Потім повідомте потенційних винуватців НП про майбутню експертизі за три дні до погодженої дати проведення. Краще відправити телеграму з повідомленням, щоб підтвердити факт отримання адресатом. Законом ці дії не передбачені, зате вам буде простіше обговорювати з винною стороною обсяг збитку, якість ремонту, матеріали для відновлення майна і приміщень.

При цьому у винуватця аварії, який буде знати, що намічається оцінка після затоплення, буде два виходи:

 1. з’явитися на огляд залитих приміщень і взяти участь в складанні акту фахівцями, вносячи свої поправки;
 2. проігнорувати оцінку затоки.

В останньому випадку відповідач не зможе довести в суді (якщо він відбудеться), що у вас не було паркету і стверджувати, що на підлозі лежить «простий лінолеум» або «ремонт взагалі не робили сто років».

Як виконується оцінка збитку після протікання

Наші експерти зроблять огляд квартири і зафіксують на фото постраждале майно. Залежно від масштабів катастрофи ця робота може розтягнутися від 20 хвилин до декількох годин.

Кольорові фотографії розміром 10х15 буде докладено до звіту разом з кошторисом витрат на відновлення житла. Вона дозволить запросто перевірити всі витрати на роботи та матеріали.

На підготовку кошторису потрібно 3-4 дні при наявності у вас всіх документів, за якими проводиться оцінка збитку від затоки і затоплення. Тут також будуть враховані складність та обсяг робіт експерта.

Оцінка затоки. Акт про затоці приміщення

При виїзді на місце події ми оформляємо акт про те, що трапилося потоп. Він відрізняється від документів, які зазвичай складають експлуатуючі організації (ЖЕК, КК, ДЕЗ і ін.). Їх акти лише описують пошкоджені частини конструкцій (стіни, стеля, вікна, двері, підлогу) і якісний склад обробки, але не містять список постраждалого майна, його характеристику.

До того ж акт для подальшої оцінки збитку при затоці квартири в СПб повинен містити наступні дані:

 • коли, де і якою водою (холодною, гарячою) зіпсовано майно;
 • причину аварії;
 • хто винен в події.

Якщо важливі деталі беруться до уваги, потрібно своєчасно внести поправки. У документі повинна стояти дата написання, ПІБ укладача і список підписантів із зазначенням їх посад.

Важливо! Акт потрібно завіряти печаткою тієї організації, яка його оформила. Це має принципове значення, перш за все, для потерпілого. Суду необхідно буде визначити винуватця збитку згідно з актом і обгрунтувати суму претензії, виходячи з оцінки після затоки, яка складена експертами компанії. На підставі цих документів виноситься рішення у справі.

Оцінка збитку від затоки квартири для суду

Наступний етап після оформлення акта – оцінити збиток від затоки постраждалого майна. Цей процес проходить в кілька кроків. Після огляду приміщень фахівці складають кошторис витрат на відновлення житла. Для цього ми керуємося державними цінами (робіт, матеріалів), індексами регіону.

Маючи на руках таку експертизу, в подальшому можна вимагати з винної сторони повної компенсації збитків. У неї можна включити судові витрати і оцінку збитку після затоки квартири.

На підготовку експертного звіту відводиться 2-5 робочих дня. Зазвичай, швидкість виконання залежить від замовника, який повинен надати пакет документів і забезпечити доступ до приміщень для проведення огляду.

Оцінка затоки в разі коли потоп влаштував сам замовник

Якщо винуватцем протікання стали ви, оцінка майна після затоплення або затоки квартири не менш важлива. При цьому складання кошторису дозволить вам покрити тільки фактичний збиток, а не ту суму, яка роздута постраждалим.

До того ж дуже часто потопи відбуваються не через недбальство господаря квартири. Винуватцями можуть стати і орендарі житла, тоді за всі наслідки аварії відповідає наймач. Або причиною може бути стрибок тиску в трубах, які прорвало у вашій квартирі.

Тому послуги професіоналів, хоча і обійдуться вам в значну суму, але все ж дозволяють уникнути зайвих витрат і заощадити свої гроші. Адже збитки можна «прикинути на око», а можна розрахувати за встановленими критеріями. Для цього і існує оцінка збитку при затоці квартири.

Оцінка затоки – послуги від незалежних професійних юристів

Безперечно, що методиками точного розрахунку володіють тільки експерти з незалежних компаній. До того ж і суди вважають за краще мати справу з висновком оцінювача, а не інших, зацікавлених сторін конфлікту.

Оцінка збитку від затоки квартири для суду (незалежна експертиза), включаючи оформлення акту і складання кошторису, вимагає професійної підготовки і спеціальних знань, а також дозвільної документації на надання таких послуг.

Тому під час проведення оцінки квартири після затоки витрати по її ремонту розраховують кошторисники з урахуванням специфічних нюансів (наприклад, знос матеріалів і конструкцій). При цьому потрібно знати функції ТСЖ, оскільки через протікання часто відповідають власники житла. Крім того, наші юристи володіють інформацією про стандартних формах акту про збитки і не тільки, існує і ряд нюансів.

Що потрібно знати мешканцям багатоповерхівок при оцінці затоки

Намагайтеся зберігати квитанції і чеки, всі акти і договори на надання послуг. Вони можуть стати в нагоді не тільки для перевірки якості робіт, матеріалів і придбання майна, але також для визначення фактичних витрат на відновлення залитого житла.

Якщо потоп стався з вини сусідів або приміщення постраждало через тріщини в стіні, будь-які підтвердження ваших витрат важливі для оцінки майна після затоки квартири. Все це дозволяє дуже точно прорахувати ту суму компенсації, на яку ви можете розраховувати (або, навпаки, відшкодувати того, хто постраждав).

Отже, що потрібно робити при потопі:

 • По-перше, зберігати спокій і діяти цілеспрямовано.
 • Викликати представника експлуатаційної організації і звернутися до нас, в компанію, а ми направимо до вас фахівця, щоб скласти акт про затоплення житла.
 • Потім проводиться оцінка затоки нашим незалежним експертом.
 • Встановивши суму збитку, ви приймаєте рішення, хто буде її покривати.
 • Якщо згода з винною стороною, не знайдено, ми допомагаємо вам подати судовий позов за результатами незалежної експертизи, яку ми провели по вашому запиту.
 • Після цього ви отримуєте рішення суду і воно, швидше за все, буде на вашу користь

Навіщо потрібна оцінка затоки квартири

У більшості випадків незалежну експертизу проводять, якщо сторони конфлікту не можуть домовитися про суму відшкодування втрат. Оціночний експерт виступає третьою об’єктивною стороною і справедливо встановлює ринкову вартість збитку. Він повинен розрахувати суму збитку, провести досудову оцінку затоки квартири, залагодити розбіжності, визначити упущену вигоду.

У нашій практиці найчастіше зустрічаються заявки на визначення матеріальної шкоди після протікання і пошкодження нерухомості громадян, пов’язані з виявленням технічних причин виникнення аварій.

Кваліфіковані фахівці компанії виїжджають на об’єкти, щоб провести оцінку збитку від затоки квартири, і складають незалежний звіт. Цей документ є підсумком всієї виконаної роботи, має юридичну силу і дуже важливий для суду.

Вас регулярно палять сусіди? Телефонуйте! Ми захистимо ваші права і зможемо покарати їх за законом.