КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Особливості оцінки квартири для іпотеки

 • Для чого потрібна оцінка квартири при іпотеці?
 • Як проводяться оціночні роботи?
 • Які документи надати для оцінки квартири для іпотеки?
 • Скільки коштує оцінка квартири для іпотеки в «ekspert-ocenka.com»?

Іпотечний кредит – серйозне зобов’язання, яке тягне за собою додаткові витрати і необхідність виконання безлічі формальностей. Одна з них – оцінка квартири для іпотеки, яка є обов’язковою умовою будь-якого банку.

Хоча кожен оцінювач, який має ліцензію, поліс страхування професійної відповідальності, має право видавати звіт про оцінку житла, банки, як правило, співпрацюють з окремими оціночними компаніями. Так вони можуть бути впевнені, що процедура проводиться відповідно до визнаних методологією і стандартами.

Список оціночних організацій, чиї звіти приймає конкретне фінансова установа, можна дізнатися у кредитного інспектора. Звернувшись в одну з них, у позичальника буде більше шансів отримати схвалення позики. Також він може уточнити у оціночної компанії, з якими банками та співпрацює, щоб мати можливість подати заявку на іпотечне кредитування в кілька з них.

Для чого потрібна оцінка квартири при іпотеці?

В основному банк цікавить два питання: платоспроможність самого позичальника та вартість об’єкта нерухомості, що виступає заставою. При оформленні іпотеки, оцінка квартири для банку – не просто формальність.

Вона дозволяє дізнатися, скільки коштує житло зараз (ринкова вартість), на підставі чого буде визначатися розмір позики. Для цього порівнюють схожі об’єкти на вторинному ринку або пропозиції від забудовників, якщо це новобудова. Вона також дозволяє розрахувати, яку суму зможе виручити банк в разі непогашення зобов’язань по кредиту (ліквідаційна вартість). Цей показник завжди нижче ринкової ціни, тому що продаж здійснюється в обмежені терміни – 1-3 місяці.

Звіт незалежного оцінювача про оцінку квартири – це офіційний документ, що має юридичну силу, він підтверджує, що запитувана для іпотеки сума позики достовірна і відображає реальну вартість нерухомості.

Як проводяться оціночні роботи?

З обраної оціночної компанією потрібно укласти договір. У ньому вказуються:

 • реквізити сторін;
 • мети, завдання оціночних робіт;
 • термін виконання;
 • розмір винагороди, спосіб оплати.

Потім оцінювач повинен оглянути об’єкт нерухомості. На місці він перевіряє приміщення на відповідність схемам БТІ. У разі незаконного перепланування банк не видасть кредит на таке приміщення. Також можуть виникнути проблеми з дерев’яними перекриттями.

На ціну впливає багато факторів, навіть сезонність, але основні такі:

 • розташування (віддаленість від центру, доступність громадського транспорту);
 • розвиток інфраструктури (магазини, поліклініки, школи);
 • рік побудови, тип будівлі (сталінка, хрущовка, новобудова);
 • площа квартири, кількість кімнат, планування;
 • поверховість будинку, а також наявність ліфта, стан під’їзду;
 • чи є балкон, охорона, парковка;
 • стан прибудинкової території.

Істотно впливають на ціну: розташування на першому поверсі, суміжні кімнати, віддаленість від метро, наявність в районі промислових підприємств. Ремонт на ціну впливає мало, навіть дизайнерський.

У звіті повинно бути присутнім докладний опис нерухомості, щоб її можна було безпомилково ідентифікувати, для цього додаються фотографії. Також оцінювач повинен провести аналіз ринку, вказати джерела даних, методи, які застосовувалися для розрахунку і, звичайно ж, ціну об’єкта.

Які документи надати для оцінки квартири для іпотеки?

Пакет документів зібрати нескладно. Вам знадобиться:

 • договір купівлі-продажу, свідоцтво про реєстрацію або будь-який інший документ, що підтверджує право власності;
 • поверховий план, експлікація квартири;
 • кадастровий, техпаспорт об’єкта;
 • паспорт замовника.

Заявку на отримання документів в БТІ можна оформити онлайн.

Скільки коштує оцінка квартири для іпотеки в «ekspert-ocenka.com»?

Компанія «ekspert-ocenka.com» надає всі види оціночних послуг. У нас можна замовити оцінку ринкової вартості будь-якого майна як фізичних, так і юридичних осіб. Вартість послуг можна дізнатися під час первинної консультації (вона безкоштовна).

Всі оцінювачі кваліфіковані, їх професійна відповідальність застрахована, досвід кожного більше 10 років. Крім оціночних робіт ми також проводимо фінансові консультації, можемо супроводжувати клієнтів в суді. Кожному надається персональний менеджер, який погоджує дату огляду, нагадає про документах, відповість на ваші запитання.

Наші звіти приймаються більшістю банків. Вони відповідають законодавству, міжнародним стандартам. Ми суворо дотримуємося вимог закону, зазначеної в ньому методології, а також етичних і професійних принципів: повноти, достовірності, конфіденційності.