КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Протікає дах – що робити?

Тим, хто живе на верхніх поверхах багатоповерхівок, відома дуже неприємна проблема – протікання даху. Безперечно, ваша керуюча компанія зобов’язана стежити за тим, щоб не допускати таких ексцесів і регулярно проводити ремонт покриттів покрівлі.

Але в житті все ці питання не завжди вирішуються. Особливо, коли справа стосується старих будинків. Багато власників багатоквартирних будинків (далі БКБ) не знають, куди звертатися і що робити, якщо протікає дах. Але ж від цього залежить результат – чи будуть вживатися заходи щодо усунення течі. Якщо вести себе юридично грамотно, ваша проблема швидко вирішиться з мінімальними втратами.

Причини протікання дахів у багатоквартирному будинку

Давайте розберемося, чому на ваших стелях систематично красуються патьоки. Про те, що це псує зовнішній вигляд житла не варто навіть говорити. А вогкість викликає цвіль і поступово руйнує будинок. Через що протікає дах в БКБ:

  • Покрівельні покриття поганої якості або з вичерпаним терміном служби. Зазвичай це відбувається в новобудовах, де відсутній контроль за закупленими матеріалом, або в старих будинках. Також на стан покрівлі впливає сильний вітер і велика кількість опадів.
  • Некваліфікований монтаж або ремонт з технологічними порушеннями (зазори в стиках, ненадійне кріплення листів і ін.).
  • Пошкодження від проростають рослин і механічної снігоочищення дахів (особливо з шиферу) призводять до того що постійно протікає дах.
  • Велика різниця температур зовні і на горищі стає причиною появи конденсату, через що горище сиреет. За діючими нормами його температура повинна дорівнювати вуличної. Інакше заноситься вітром сніг розтане і протече на верхні поверхи.

Як вирішувати проблему протікання даху в багатоквартирних будинках (БКБ)?

Не варто чекати, поки плями просохнуть і все само собою пройде. Потрібно діяти рішуче – дзвонити, писати і скаржитися, що у вашому будинку протікає дах. Телефонуйте в ЖЕК і викликайте слюсаря, фіксуйте свою заявку у диспетчера.

Керуюча компанія зобов’язана утримувати загальнобудинкові майно в належному вигляді, а дах, як відомо, такою є. Тому ви маєте право вимагати її лагодження.

Швидше за все на ваш дзвінок буде реакція і слюсаря надішлють. Але навряд чи відразу ж піде негайний ремонт. А значить, потрібно письмово подавати заявку в ЖЕК або КК. Пишіть заяву в двох примірниках і на своєму проставте дату реєстрації за підписом прийняв особи.

Після цього вас відвідає комісія, щоб обстежити житло і скласти акт про те, що у вашому будинку протікає дах. При цьому дуже важливо відобразити сліди аварії на фото або відео. Ці матеріали можуть стати в нагоді в подальших розглядах.

Якщо керуюча компанія посилається на те, що грошей немає, у вас завжди є вагомий аргумент: розміри ваших платежів в рахунок ремонту і утримання загальнобудинкового майна БКБ враховують це саме зміст відповідно до вимог законодавства.

Що робити, якщо результату немає

Отже, у вас є акт обстеження, ваша заява, а «віз і нині там». Що далі? Далеко ходити не потрібно. Тепер ідіть в муніципальний житлово-комунальний відділ і подавайте скаргу в довільній формі на свою КК. Зазвичай в державних установах є зразки. Можна писати на ім’я самого глави. В ідеалі звернення повинно бути колективним (від сусідів, членів сім’ї).

Порядок процедури той же – комісія і акт обстеження житла. Не забувайте залишати один екземпляр документа у себе, оскільки ці суперечки часто вирішуються в суді. Ось тут і стануть в нагоді зібрані матеріали.

Знову протікає дах? Юрист нашої компанії підкаже, як провести експертну оцінку вашого житла, і хто заплатить компенсацію за усунення проблеми.

Звернення до суду з юристом

Якщо справа не зрушила з мертвої точки, доводиться шукати правду в суді. Підготуйте всі папери, включаючи листування з відомствами, в які ви зверталися, прикладіть фото і відео затоки. При грамотно складеної документації судді задовольнять ваш позов і зобов’яжуть КК зробити ремонт, а також компенсувати всі пошкодження майна.

Будьте наполегливі і все у вас вийде!