КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Течуть міжпанельні шви в стінах – що робити?

Багато мешканців багатоповерхівок скаржаться на те, що в їх квартирах «плачуть» стіни і як наслідок, зростає грибок. На жаль цвіль явище досить часте. Сирість може зіпсувати не тільки зовнішній вигляд приміщень (стіни, стелі, килими, предмети інтер’єру), але і нашкодити здоров’ю громадян.

Астми, бронхіти, ГРЗ, різні форми алергії – все це сумні наслідки вдихання шкідливих суперечка. Сама ж цвіль проникає в товщу стін, інших поверхонь і дуже складно піддається усуненню. Тому вирішенням даної проблеми займаються професійний служби ліквідації грибка.

Щоб уникнути таких наслідків повинна бути вчасно усунуто протікання швів. Юрист нашої компанії підкаже, як провести експертну оцінку вашого житла, і хто заплатить компенсацію за усунення проблеми.

Чому руйнуються міжпанельні шви

У новобудовах всі стики між панелями відразу ж герметизують. Протягом перших п’яти років експлуатації будинку відбувається зрушення стінових панелей, чому сприяє нерівномірна усадка деяких частин будівлі. Крім того, на деформацію герметика в стикових з’єднаннях впливають коливання температур, перепади вологості повітря, УФ опромінення, обмерзання, «кислотний дощ».

В середньому поліуретановий герметик служить не більше десяти років без втрати експлуатаційних властивостей. Таким чином в ході природного старіння герметизуючі склади втрачають еластичність, тому міжпанельні шви течуть, а в приміщенні стає сиро і холодно.

Стики між панелями повинні бути герметичними, щоб підтримувати певний режим температури і вологості всередині будівлі. Це передбачають Правила і норми технічної експлуатації житлового фонду. Там немає конкретних термінів експлуатації швів. Їх цілісність повинна підтримуватися регулярно з урахуванням результатів обстеження, що проводяться ЖЕУ.

Куди звертатися якщо течуть міжпанельні шви в квартирі?

Течуть міжпанельні шви у вашій квартирі або зі стін постійно дме? Перший крок, який потрібно зробити для усунення проблеми, – повідомити КК. Це можна зробити по телефону, через держпослуги або електронною поштою. Всі офіційні звернення громадян реєструються і направляються відповідним виконавцям.

Працівники ЖЕУ повинні відреагувати на вашу заяву і виміряти свідчення міжпанельних стиків спеціальними приладами. Якщо температура виявиться нормальної, вимагайте візуального зовнішнього обстеження швів. Швидше за все, їх покриття пошкоджено і волога або повітря потрапляють всередину.

Як домогтися герметизації, якщо течуть міжпанельні шви в стінах

Якщо вашу заявку ігнорують, доведеться звернутися до вищих інстанцій. Щоб прискорити вирішення питання, потрібно зібрати документи, що підтверджують стан житла. Такими доказами можуть бути:

  • Заява на закладення швів;
  • Акт про стан житлового приміщення за підписом його власника і представника житлової контори. Якщо працівник КК відмовляється підписувати документ, відправте його рекомендованим листом в саму організацію, де вкажіть дату, час і мета оцінки. У разі відсутності офіційної особи акт можуть підписати свідки (сусіди).
  • Довідка про високої вологості в квартирі, яку отримують в СЕС. Ця процедура платна. Компенсація витрат можлива за рішенням суду. Але можна домовитися з КК, якщо вина лежить на ній.

Як змусити КК закрити стики

Отже, міжпанельні шви течуть, а «комунальники» не бажають виконувати роботи по усуненню проблеми.

Ви щомісяця віддаєте свої гроші на оплату «комуналки». А в поточний ремонт будівлі вже закладена закладення швів яка оплачена з суми щомісячних перерахувань власників БКБ.

Звернення до суду

Якщо всі попередні спроби не дали результату, звертайтеся з позовом до суду. Вам відшкодують збиток за умови, що ви доведете провину КК. Інакше всі судові витрати і експертні оцінки ляжуть на ваші плечі. Як правило, подібні справи вирішуються на користь позивача. Коли течуть міжпанельні шви головне, підготувати доказову базу і підкріпити її документально.