КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Ринкова вартість об’єкту нерухомості

Зміст

  • Мета та визначення ринкової вартості
  • Як проводиться оцінка?
  • Які документи потрібні?

Продавати нерухомість необхідно лише тоді, коли ви впевнені у її реальній ціні. Ринкова вартість відображає стан ринку в день оцінки та відповідає ціні, яка буде актуальною під час укладання договору купівлі-продажу.

Мета та визначення ринкової вартості

Ринкова вартість об’єкта нерухомості – один із найпоширеніших видів оціночної діяльності. Вона включає визначення вартості об’єкта або його окремих елементів. Вона багато в чому залежить від геолокації об’єкта, доступності, наявності, якості під’їзних шляхів, інженерних комунікацій, зовнішньої інфраструктури.

Ринкова вартість важлива для кредиторів, інвесторів, страховиків, покупців та продавців. Можна виділити чотири основні підходи до оцінки имущества:

  • порівняльний;
  • прибутковий;
  • витратний;
  • змішаний.

Ринкова вартість нерухомості визначається порівняльним та прибутковим підходом, а відновна – вартісним. У кожному разі застосовуються свої методи аналізу.

Як проводиться оцінка?

При скоєнні угод із власністю клієнт зобов’язаний залучити незалежного оцінювача. Він визначить ринкову вартість майна у вигляді оцінного звіту. До нього входять ціни угод з нерухомістю, тимчасова динаміка, економічні та демографічні чинники. Діяльність оцінювача необхідна:

  • Коли рішення про купівлю чи продаж вже прийнято. У разі незалежний оцінювач виступає у ролі об’єктивного аналітика реального стану справ.
  • Коли потрібен оперативний прогноз ринку нерухомості.

І в тому, і в іншому випадку діяльність незалежних оцінювачів має бути спрямована на збільшення доходу, підвищення обґрунтованості.

Умови замовлення (включаючи розмір винагороди) визначаються між клієнтом та оцінювачем. Усі розрахунки мають бути зрозумілими тим, хто безпосередньо цікавиться оцінкою майна. Неприпустимо, коли оцінювач майна в оцінці майна керується особистими чи колегіальними міркуваннями. Звіт про оцінку має бути складений у письмовій формі.

Які документи потрібні?

  • Копія із земельного та іпотечного реєстру або нотаріальний акт;
  • Техпаспорт із БТІ;
  • Копія паспорта (перші дві сторінки). Ідентифікаційний номер власника або одного із співвласників нерухомості.

Копії документів є додатками до звіту про оцінку, кожен із яких має бути позначений позначкою «відповідає оригіналу».

Звіт про оцінку – документ, підготовлений оцінювачем. Він потрібен як для продажу красивої заміської вілли, так і квартири в центрі міста. Лише достовірна оцінка стану об’єкту проведе незалежну експертизу стану нерухомості. Будь-хто, хто хоче дізнатися незалежну думку експертів про ринкову вартість нерухомості, може замовити послугу. Гарантії: оперативність, конфіденційність, безкоштовна консультація.