КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (097) 323-85-85 Пн - Сб 10:00-18:00 (097) 323-85-85
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Вода в підвалі що робити?

Хоча підвальне простір багатоповерхівки і розташоване в межах будівлі, воно не відноситься до під’їзду, але має статус общедомовго майна. Обслуговувати його зобов’язана керуюча компанія, але зазвичай це робиться в самих крайніх, аварійних випадках.

Чим небезпечна вода в підвалі

Досить неприємно, якщо створюється текти, яка тижнями і місяцями залишається без ремонту. В результаті волога поступово губить стіни і конструкції будинку. Згодом почнеться руйнування фундаменту, виникнуть тріщини і будівля доведеться терміново ремонтувати. Крім цього, вода в підвалі стає причиною зростання цвілі і розмноження комарів.

Особливо страждають від підтоплень жителі нижніх поверхів. Вічна вогкість, жахливий запах каналізаційних труб, що стоїть в підвалі води, гаряча пара – вся ця краса протікання вони відчувають на собі. Звичайно, люди б’ють на сполох, дзвонять і пишуть в житлові контори, але результату часто немає. Якщо у вас стоїть вода в підвалі, як зобов’язати керуючу компанію усунути проблему, читаємо далі.

Що кажуть в КК

Нерідко вимоги мешканців просто ігнорують. Комунальники посилаються на брак грошей, відсутність нових труб або якихось запасних частин. На те, що в кошторисі витрат не враховані ці роботи. Радять мешканцям дочекатися літа, коли вогкість «сама просохне» і т.п. Всі ці відмовки – порожній звук, тому що вони є неправомірними. Якщо у вас в під’їзді часто проливається вода в підвалі, юрист нашої компанії допоможе вам вирішити цю проблему.

Чого вимагає Закон

Обов’язок доглядати за станом підвальних приміщень, щоб оперативно ліквідувати протікання, покладено на комунальні структури пакетом спеціальних нормативів.

Перш за все, це «Правила і норми тих. експлуатації житлового фонду », « Підвальні приміщення повинні бути сухими, чистими, мати освітлення і вентиляцію »,« Не допускається підтоплення підвалів і техпідвалів через несправності і витоків від інженерного обладнання ».

Дії керуючої компанії по відношенню до своїх обов’язків регулюються постановою Уряду . А їх недбалість, коли в будинках стоїть вода в підвалі, потрапляє під адміністративну відповідальність за кодексом.

Звернення до КК

Отже, куди поскаржитися на сантехніків, щоб змусити їх працювати за законом? Причиною затоплення підвальних приміщень можуть стати несправності систем каналізації, водопостачання, опалення. Тому телефонуйте в «аварійку», а прибулі фахівці на місці з’ясують причину.

Якщо у вас «рвонуло» труби і шумить вода в підвалі, повідомте про аварію диспетчеру по телефону. Потім поспішайте в керуючу компанію і складайте письмову заяву на ремонт. Згідно з правилами викладеним в постанові рішення по ремонту або заміні труб повинні бути прийняті в той же день. Сама ж несправність усувається на наступний. Коли для ліквідації протікання не вистачає запасних частин або буде потрібно додатковий час, компанія повідомляє про затримку заявника.

Правила передбачають, що аварійні пошкодження трубопроводів і їх з’єднань з арматурою, фітингами, приладами каналізації, водопроводу, ГВС, централізованого опалення і газового обладнання ліквідуються невідкладно.

Тому, коли стоїть питання «вода в підвалі, що робити?» знайте: ні відстрочки, ні очікування теплих днів не припустимі. Відразу ж телефонуйте в КК, а в разі відмови приймати заявку усно, складіть її письмово в 2-х примірниках і подавайте особисто з офіційною реєстрацією в приймальні.

Що буде за бездіяльність КК

Так само, якщо Ваше майно (квартира, меблі) постраждали від затоплення підвалу і відмови керуючої компанії ліквідувати протікання в установлений законом термін, заподіяну шкоду повинен бути компенсований. Для цього необхідно скласти акт про вплив води з підвалу на Ваше майно, провести оцінку збитку і звернутися до суду про стягнення збитків до керуючої компанії.

Але головне, чого бояться всі житлові організації, – відгук ліцензії. За численні скарги мешканців різних будинків ліцензію компанії можуть анулювати і отримати її потім досить складно. Так що вода в підвалі може вилитися у великі неприємності для недбайливої керуючої компанії.