КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (097) 323-85-85 Пн - Сб 10:00-18:00 (097) 323-85-85
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Затоплення квартири при засмітті стояка

Затоплення квартири при засмітті стояка зазвичай трапляється під час відсутності мешканців. Рідко, але бувають ситуації, коли власники встигають побачити зародження процесу – з горловини зливу з’являється «джерельце», який за лічені секунди наповнює по вінця мийку, а потім неспішно починає заливати кухонний підлогу. Якщо потік вчасно не зупинити, розвиток подій передбачити легко: «джерельце» заллє вашу квартиру і квартири сусідів, що живуть на нижніх поверхах.

Що потрібно зробити негайно коли у Вас затопили квартиру (при засмітті стояка у сусідів)

Зародження потопу запобігти легко – відразу ж потрібно міцно заткнути зливний отвір пробкою. Ця процедура безпечна – натиск фонтанчика і його температура, як правило, невеликі. Потім необхідно викликати бригаду фахівців з ЖЕУ, КК або ДЕЗ, для прочищення стояка. Компанія, що відповідає за надійну експлуатацію інженерних комунікацій будинку, виконати цю роботу зобов’язана.

Власники, які були відсутні під час затоплення, повинні негайно викликати посадових осіб ЖЕУ, КК або ДЕЗ – тих, які уповноважені брати участь в комісіях і підписувати акти про затоці квартир.

Важлива ремарка: те, що сталося ЧП може стати початком цілої низки неприємностей. Власники квартир, де сталося затоплення, спочатку вважають себе стороною потерпілої. Однак із завидною регулярністю вони стають відповідачами (або співвідповідача) у судових справах про заподіяння шкоди майну мешканців будинку.

Чим більше масштаб затоплення, тим грізніше прийдешні нападки. Щоб успішно їм протистояти, потрібно скликати комісію і скласти акт про заподіяння шкоди майну в результаті засмічення стояка. Цей документ – головний, на його підставі всі сторони конфлікту будуть вибудовувати свою юридичний захист.

Фактори, про які треба пам’ятати при затоці квартири від засмічення стояка у сусідів

Що робити якщо Вас затопили сусіди при засмітті стояка

Пробка всередині стояка не народжується моментально. Стічні кухонні води, перш ніж потрапити в загальну зливну трубу, проходять через сифон під мийкою – своєрідний відстійник-запобіжник. Великий сміття в загальдомовий стояк не потрапляє, а осідає на дні сифонного склянки. Забитий сифон може стати причиною засмічення в одній квартирі, але в цьому випадку потопів зазвичай не буває – хіба що у випадках, коли власник квартири забуває закрити водопровідний кран.

Набагато частіше – майже завжди – повного засмічення передує частковий. Його провокує недбале ставлення КК до графіку проведення регламентних прочисток стояків. Мешканці зазвичай намагаються впоратися з наполовину засміченими трубами самостійно. Але частковий засмічення – привід для звернення до ЖЕКу або КК. Адже ці організації взяли на себе зобов’язання утримувати, обслуговувати і ремонтувати інженерне обладнання будинків.

Прогнозовані події при затопленні квартири

Розвиток ситуації залежить від того, наскільки сумлінно свої обов’язки виконає КК, ЖЕУ. Якщо ПП обійшлося без серйозних збитків, а працівники ЖЕУ оперативно усунули засмічення, конфлікт вичерпується.

Сумлінне ставлення проявляється таким чином: за викликом прийшов сантехнік і безкоштовно прочистив стояк. Гроші за виконання цих робіт уже сплачено – витрати ЖЕКів, КК ЖБК враховані при формуванні тарифів.

При несумлінному ставленні можливі три варіанти поведінки працівників КК:

  • Перший – сантехнік приходить за викликом і оголошує, що без грошей не працюватиме.
  • Другий – ЖЕК ініціює складання акту про вини мешканців з вищестоящих поверхів і самоусувається. При цьому, акт на руки мешканцям не видається. Власники залитої квартири і їх нібито винні сусіди втягуються у взаємний конфлікт, іноді доходить до суду.
  • Третій – характерний, якщо залило безліч квартир: ЖЕК постарається ухилитися від складання акта.

Як захистити свої права та убезпечити себе від необгрунтованих претензій

  • Спонукати відповідальних посадових осіб, стати членом комісії, а краще – включити в неї своїх довірених представників і скласти об’єктивний акт;
  • Запросити експертів і провести оцінку збитку;
  • Подати позовну заяву до суду.

На які правові норми спиратися в разі затоплення квартири при засмітті стояка?

Крім того, існують:

  • різні положення законодавства, що розділяють сфери відповідальності;
  • договір межу ЖЕК і власником квартири, який визначає права і зобов’язання сторін;
  • СНиП та ДСТУ, що зобов’язують юридичних осіб регулярно проводити планово-попереджувальні ремонти і заходи з технічного обслуговування.

До кого звернутися за підтримкою в разі коли затоплення сталося в результаті засмічення стояка у сусіда?

Експерти компанії – оцінювачі, значить, ви зможете отримати вчасно акт оцінки збитку.

Юристи фірми підготують обгрунтований судовий позов і зможуть повністю замінити вас в судовому розгляді. За допомогою компанії ви отримаєте повну компенсацію за пошкоджене майно і перекладіть тягар матеріальних витрат на плечі опонентів.